2021-01-27 23:28:34

Aktualności:

Kasowane są wszystkie wiadomości nie stosujące się do regulaminu Forum

Tłumacznie funkcji.

Zaczęty przez Matix13, 2009-02-26 21:08:09

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Matix13

2009-02-26 21:08:09 Ostatnia edycja: 2009-02-27 16:25:06 by Matix13
Witam, posiadam oto taki prosty problem. Polega on na tym, że przy tworzeniu broni potrzebna jest znajomość Angielskiego a ja go znam dość dobrze, ale gdy sobie przetłumacze nie które funkcje brzmią one bezsensownie, więc prosiłbym aby ktoś mi je opisał do czego służy każda funkcja w taki oto sposób:

NAME - nazwa broni.
HitDamage - Ilość obrażeń
I tak dalej.

Nie jest to zadanie dla leniwych, więc proszę was z całego serca pomóżcie!

Wesz

Podaj przykład bezsensownie brzmiącego parametru.

Matix13

Więc, tak chciałbym abyście dokładnie opisali następujące funkcje, aby broń którą stworze miała sens:

ACCADD:
WORMAFFECT:
BLOW: - Gdy sobie to przetłumaczyłem znaczy to (dmuchać) troche bezsensu i nie wiem do czego to miało by służyć
WORMREMOVE: Gdy sobie to przetłumaczyłem znaczyło to (robak usuwać)
DISTRIBUTION:
WORMDETECTRANGE:
FIRECONE: - Gdy to przetłumaczyłem znaczyło to (ogień szyszka) dziwne
CREATEONHIT:
MAPCHANGE:
PTRAILDELAY:
PTRAILPTYPE:
PTRAILTYPE:
LASERSIGHT:
SOUNDLAUNCH:
LEAVESHELLS:
LOADINGTIME:
ANIMLOOP:
SOUNDLOOP:
ANIMFRAMES:
NUMOBJECTS:
RECOIL:
SHOTTYPE:
OTRAILDELAY:
OTRAILTYPE:
SPEED:
ACCMULTIPLY:
BOUNCE:
SPLINTERAMOUNT:
SPLINTERCOLOR:
SPLINTERSTYPE:
SPLINTERTYPE:
ANIMSFRAME:
TIMETOEXPLODE:
TIMETOEXPLODEV:

Dużo znam ale ich przetłumaczenie jest bezsenosowne podałem kilka przykładów przetłumaczenia. Jeśli ktoś przetłumaczyłby to dostanie ode mnie duży punkt ponieważ wielu osobą to się napewno przyda.

Guthrick von Kewpa

A co z metodą prób i błędów? Jeśli faktycznie Ci zależy żeby się czegoś nauczyć, zrób to sam, zdecydowana większość parametrów po zmianie da się w grze łatwo zauważyć.
-What are we going to do tonight, Guth?
-The same thing we do every night, WSh...try and take over the world!1

Matix13

Wiem, że wielu osobą się nie che ale łatwiej by było gdyby ktoś opisał te funkcje ponieważ wszystkim ludziom się by to przydało.
Chociarz te najważniejsze i najbardziej potrzebne.

SeaSoft

Cytat: Matix13Chociarz te najważniejsze i najbardziej potrzebne.

BLOW: - tak, to znaczy dmuchać, bardzo użyteczna funkcja, którą poznasz za kilka lat
WORMREMOVE: - odrobacza Ci psa/kota
FIRECONE: - rozpala ognisko z szyszek. Nie uczyli Cię w harcerstwie?
SOUNDLAUNCH - dźwięk wylatującej rakiety
LEAVESHELLS - pozostawia loga SeaSoftu na pastwę losu

Dalej mi się nie chce pisać. Poza tym rozumiem, że masz zapał i chęci, ale widzę, że z ingliszem lekko kulejesz i stąd pewno te problemy... Jak dla mnie większość tych nazw ma oczywiste znaczenie i nie potrzebowałbym żadnych manuali do zidentyfikowania interesujących mnie funkcji (patrz wyżej).

Aha, tłumaczysz trochę jak translator - bierzesz pierwsze, lepsze znaczenie i o reszcie zapominasz :). Spróbuj dopasować inne, a na pewno znaczenie wielu nazw się wyklaruje... A Ty pacniesz się ręką w głowę i powiesz "że też wcześniej na to nie wpadłem".