Liero na telefony przez BT

Zaczęty przez D.A.J, 2009-07-16 07:40:46

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

D.A.J

Otóż mój wielki świecący geniusz się wam objawił. Zasadniczo jest to tylko pomysł. Zrodził się on w mojej głowie. Co byście powiedzieli na liero na telefon do grania przez BT? Chodzi mi o proste telefony jak np. k750i czy k500i. Tylko kto podźwignie to jakże wielkie brzemię.

Ok nie znalazłem innego takiego tematu więc jestem kryty. I nie wiem gdzie to pisać.
Liero rządzi.
Pomogłem, rozbawiłem czy coś takiego-daj Roxa.
Zdenerwowałem, przeklinałem czy coś takiego-daj Soxa.

Shivek

CytatOtóż mój wielki świecący geniusz się wam objawił.
CytatTylko kto podźwignie to jakże wielkie brzemię.
Chyba ty ;]
Ja byłbym za. Ja bym dał temat do klonów Liero.
<robal_czarny><strzela>

D.A.J

Chętnie ale nie umiem programować ;D
Liero rządzi.

Robaq

Inosak robił kiedyś klona liero na fony, ale projekt upadł. Został po nim kod źródłowy, który mógłbyś wykorzystać, ale z tego co pamiętam, to napisany w Midlet Pascalu, którego możliwości ponoć nie są największe.
Liero przymiera głodem, deal with it

Doman

May the Schwarz be with you!

D.A.J

To mam lepszy pomysł. Napiszemy do jakiejś firmy co robi gierki na fona czy by odpalili. Np. Breakpoint?
Liero rządzi.

Netsu

No to dajesz dajesz. Chociaż raczej nigdzie nikt za ciebie gry nie będzie robił.
My hopemage - trochę moich gier
Jumpy - The Ultimate Deutsche Dieselpunk Mayhem Totalfest

Shivek

Chyba za friko tego nie zrobią... Btw, Liero ma prawa autorskie?
<robal_czarny><strzela>

Doman

W Europie jedynym sposobem, żeby wygasły prawa autorskie do utworu jest upłynięcie 70 lat od śmierci twórcy. Z tym, że Joosa napisał kiedys na IRC-u, że nie jest zainteresowany dalszym rozwojem Liero i można sobie s nim robić co się żywnie podoba. Tak więc w terminach prawniczych właścicielem praw do Liero jest cały czas Joosa, ale każdy ma licencję na korzystanie, modyfikację itd.

cmons

Może się mylę ale zawsze można zrobić liero ale nie liero ;P tzn na tym samym polega ale ma jakąś inną nazwę.

Greybrow

D.A.J

Ale mi chodzi na telefony takie jak K750I np. A nie nokie n 95
Liero rządzi.

Jerac

Nie widzę tego tbh. Komórka z definicji ma niewygodne sterowanie, a trzeba obsłużyć co najmniej 7 funkcji: chodzenie lewo/prawo, celownik góra/dół, strzał, skok, zmiana.

Druga sprawa: z kim byś grał? Z AI? To chyba jedyna sensowna opcja, ale algorytmy do obsługi porządnego AI szybkie nie są, a komórki z definicji są powolne w porównaniu do komputerów. Z żywym graczem? Do dzisiaj nie ma klona liero z dobrym netplayem, a ty chcesz na komórkę zrobić, gdzie wszystko jest WOLNE z wyjątkiem pamięci?

Trzecia - rozdzielczość. Robaczek na 9px na ekraniku dajmy na to 176 x 220 będzie tak maleńki że ledwo go będzie widać, że już nie wspomnę o takich sprawach jak celowanie.

I can see what you see not, vision milky then eyes rot. When you turn they will be gone, whispering their hidden song.
Then you see what cannot be - shadows move where light should be. Out of darkness, out of mind.

Doman

Moja komórka wyświetla obraz 240x320, a więc już więcej niż oryginalne Liero, które działa w 320x200 ;)

Gizmo

Jerac, chodzenie lewo/prawo to mogą być klawisze 4/6. Celowanie góra/dół - 2/8. Strzał -5. Lina - np. 0. Myślę, że jeśli telefon nie ma bardzo małych klawiszy to będzie można się przyzwyczaić ;) Ja mam rozdzielczość 240x320 i dość duży wyświetlacz, IMO będzie widać robaki.
Najwięcej przyjemności gra dostarczałaby, gdyby grało się z innym graczem, czyli przez bluetooth. Oprócz tego może być gra z AI, ale będzie to mniejsza przyjemność. Pewnie największą przeszkodą będzie brak chętnych do wykonania takiej gry.
Pzdr.
Gizmo