Tworzenie broni

Zaczęty przez Durbik, 2002-02-17 22:13:36

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Doman

Ręcznie - podpatrzyć jak działa i wymyślić jak zrobić coś takiego samemu
May the Schwarz be with you!

tymolord

Ma ktoś może jakąś fajną broń?
Heyah tymolord!! !! !! !! !!

Jerac

Miarka się już prawie przebrała... jeszcze JEDEN, słownie JEDEN głupi post w tym temacie i zamykam...
I can see what you see not, vision milky then eyes rot. When you turn they will be gone, whispering their hidden song.
Then you see what cannot be - shadows move where light should be. Out of darkness, out of mind.

tymolord

Dobra, mam pytanie: Jak zrobić aby broń o szybkości np. 3 przyśpieszyła do np. 300? Pytam sie bo chce zrobić broń podobną do buldorzera w liero turbo.  <robal_niebieski> <strzela>

Wesz

Jerac, zamykanie wątków nie jest rozwiązaniem, dlaczego masz go zamknąć jeżeli znajdzie się ktoś inteligentny i wniesie świeżość jak gumy orbit do wątku. To nie wątek trzeba zlikwidować lecz...nie będe pokazywał palcem.

ChanibaL

Tymlord: Zobacz jak stworzony jest doomsday. Co prawda tam górnej granicy prędkości nie ustawisz, ale może coś wyjdzie i tak.
rzehójom mówimy stanowcze rzehój!!1

tymolord

Dzięki, coś mi już zaczyna wychodzić
Napisana: 2006.11.19 15:56:49
Mam teraz inne pytanie, czy to możliwe aby zrobić samosterującego robala robota który będzie nam strzelał i zabijał? Wiem że gdyby sie dało to trzeba zrobić nowy obiekt ale niewiem jak

kamil077

Poszukaj na forum, możeliwe jest zrobienie takiego czegoś bez lua ale to będzie trudne....
ew. zobacz jak to jest w Project X, Syndicate i jeszcze w czymś (tam są boty objekty :P)

Jerac

To jest wykonalne, ale niestety nie jest to proste. Jeśli nie macie doświadczenia w LUA (a nie macie), to darujcie sobie narazie i zajmijcie się prostszymi rzeczami.
I can see what you see not, vision milky then eyes rot. When you turn they will be gone, whispering their hidden song.
Then you see what cannot be - shadows move where light should be. Out of darkness, out of mind.

ChanibaL

Chciałbym przypomnieć, że dział jest o liero 1.33, które lua nie posiada.

A przy okazji, chyba już w jakimś modzie do liero widziałem pseudo bota wystrzeliwanego jako broń. Stał i strzelał głupio przed siebie jakąś bronią co pewien czas, ale zawsze coś. Może udało by się też dorobić skakanie do góry co jakiś czas (wystrzelenie do góry własnej kopii i zniszczenie starej)

Niestety byłoby to wszystko trochę nieużyteczne jako broń i kosztowne w ilości obiektów (zeżrą ze grasshoppera)

tymolord

Słuchajcie, ściągnąłęm lieroeditor ale niewiem jak zmienić animacje, gdzie mam wejść? Nieumiem się nim zbytno posługiwać niestety. <robal_niebieski> <strzela>

ChanibaL

Musisz wyedytować sprite'y (grafikę) - z tego co pamiętam to w lierokicie musisz kliknąć na liero.chr i wyeksportować to, potem w programie graficznym nagrzebać co chcesz uważając, żeby pojedyńczy sprite nie był zbyt duży, bo jest jakiś dość mały limit tego. Potem z powrotem zaimportować tą grafikę także lierokitem a potem w ustawieniach poszczególnej broni/obiektu (chyba ostatnia albo przedostatnia zakładka weaponhacka) ustawiasz najpierw początkową klatkę a później ile klatek za nią ma być jeszcze włączonych do animacji (pokaże się w podglądzie kilka klatek). Nie wiem czy była możliwość zmiany prędkości animacji, ale jeśli tak to też w tamtych okolicach.

Pisałem z pamięci, ale mniejwięcej tak to szło.

tymolord

Wcześniej już się pytałem chyba, ale niedostałem odpowiedzi : jak umieścić dżwięk z np. Dragostea Din Tei - O-Zone (numa numa) :)) bo chce stworzyć broń mp3.  <robal_niebieski> <paczka>

Wesz

Nazwij kawałek ozone.mp3, wrzuć go do katalogu sounds, stwórz nową broń, daj jej dosyć duży delay, i pod on primary_shoot() dajesz play_sound(ozone.mp3,100,1,0)

on primary_shoot()
play_sound(ozone.mp3,100,1,0)

Van_Hoover

Ja chcę tą broń widzieć w akcji :drunk: tym0lord śpiesz się z robieniem jej!!!11!!1!!!!1