2021-10-23 10:56:20

Aktualności:

Kasowane są wszystkie wiadomości nie stosujące się do regulaminu Forum

Dźwięk w Liero

Zaczęty przez Brain-Dead, 2002-06-15 16:17:02

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Brain-Dead

2002-06-15 16:17:02 Ostatnia edycja: 2005-11-30 14:54:04 by Greybrow
Poniżej znajdują się posty dotyczące problemów z dźwiękiem. Jeśli grasz pod Windows XP, od razu przejdź tutaj. Jeśli pojawiają się problemy braku pamięci, zajrzyj tutaj.
-- Patrys

Chłopaki ratunku! U mnie na kompie Liero nie chce odtwarzać dziwęków... tzn. load'uje, ale w czasie gry nie działają... z czym może to być związane?????... piszcie MikeCloud@interia.pl... Thanx...

Biernath_John

Karta dźwiękowa... liero jej nie lubi, mi się tak czasem też zdarzało na zintegrowanej AC97, wykrywało all i cisza była, Grey miał to samo... pokombinuj z ustawieniami w BIOSie ew. kup sobie starego SB AWE64

Lupus

No i jak BJ? Zdziałaliście coś w tym BIOS'ie? Bo u mnie ten sam problem... Tyle że ja mam starą kartę, tylko mi się jej nie chce przekładać...
Hum, hmm...

techn1k

Mnie się udało. Mam ac97. Metoda dziwna ale działa. Uruchamiam DOS-a w trybie awaryjnym. Uruchamiam sterowniki:
lh c:\viaudio\viafmtsr  (chyba że są gdzie indziej)
potem set blaster=axxx ix dx pxxx
iksy to wartości z BIOS-u. Chyba każdy wie o co chodzi :P

no i gra

greetz

Biernath_John

Mi na AC97 bez problemu liero z dźwiękiem śmigało, ustawiłem sobie standardowe przerwanie (5), zainstalowałem ładnie legacy i było bez problemu.

Trigger44

A ja mam Opti 931 i ten sam problem!
Wykrywa i ładuje wszystko ale w grze cisza!!! :'( :'(

HELP

Biernath_John

Durbik ma Opti 931 i jest sound bez problemu, zagadaj więc z nim.

Spróbuj przełożyć kartę do innego slotu ISA.

Ściągnij sobie nowe sterowniki.

Durbik

Ja na ten przykład mam sterowniki do opti931 na których działa snd, służę nimi itp.
Odwiedź wiz8.prv.pl, pierwszy polski fansite o Wizardry 8.

Trigger44

A gdzie sie zmienia ( jeśli można ) adresy DMA i IRQ karty muzycznej w Liero?

Biernath_John

DMA i IRQ zmienia się w autoexec.bat, a nie w liero. Są to przecież stałe ustawienia karty dźwiękowej. Jeśli masz zmienną BLASTER ustawioną dobrze i kartę dźw. w pełni zgodną z sound blasterem to nie powinno być problemu.

Trigger44

Echhh!
Mi chodzi o ustawienia w Liero!
Po uruchomieniu gry jet okienko z info o ładowaniu poszczególnych elementów gry - w tym też DMA i IRQ jakie Liero ma zaprogramowane!

Pytanie: Czy TE parametry mozna zmieniać????

Biernath_John

Liero bierze przecież IRQ i DMA z ustawień systemowych... nie mozna zmieniać.

Mp45

W pomocy pisało, że trzeba dopisać końcówkę "/n" do wiersza polecenia w pliku "LIERO.EXE". Nie wiem jak wam ale mi to nie działa. Mam windows XP. Czy to ma jakieś znaczenie?

zap

im chodzi o dźwięk a nie jego brak.

Mif@

2003-01-21 15:02:07 #14 Ostatnia edycja: 2003-04-01 07:12:51 by [ALC-X].patrys.[PL]
nie mam głosu buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu..............
wszystko ładuje Ok!
Ale w grze nic , nic!!!
co zrobić aby był dźwięk?
czy jest inny sposób niż Bios?
pomóżcie proszę

Kampino

2003-01-21 19:14:05 #16 Ostatnia edycja: 2003-01-21 19:19:10 by Kampino
/\
|lamers
|they all aruond us!
| Thane:
|są tacy wszędzie, jak widać
|ale i tak lepiej jak ktoś pisze tylko tyle buziek, bo w wotli ktoś
|wysłał kiedyś baardzo dużo czegoś_tam:)
|
|linki do battleneta szwankują

/\
 |  mifa:
 | "nie mam głosu " <- fakt, nie masz:)
 | 1. napisz coś o swoim PC
/  2.masz najlepsze sposoby na dźwięk w liero, poczytaj, pokombinuj, zainteresuj się trochę bardziej
/   może nawet się czegoś nauczysz
\
 \
 |
 |  
Wotl
Liero CCCP - v 1.03 z dnia 21.III
gg.2649465

Kelner

Pytanie: Jak włączyć emulator SBLive => SB16 w WinME z DosMode zhackowanym. SBEINIT.EXE(główny program emulatora) potrzebuje EMM386, który potrzebuje Himem.sys, który z kolei nie ładuje się bo podobno "extended memory manager already installed". Miałem wcześniej ten sam system i mi dźwięk działał, ale szlag trafił moje config.sys i autoexec.bat i dźwięk sie skaszanił. Plis help all ya guys
Łoś superktoś
JID: kelner@chrome.pl

anarchista

Mam karte ac97 i też niemam dzwieku w liero co mam zrobic w biosie irq mam ustawione na 5 dma na 1 ale dzwieku jak niemialem tak niemam. moze mam zle sterowniki jak ktos wie skad mozna sciagnac nowsze to bardzo prosze o pomoc. tak dla scislosci mam windowsa 98se

[VT] Patrys

/\
| A co gra podaje przy uruchomieniu? Jakieś błędy?
| U mnie na AC'97 normalnie chodziło Liero.
Patrys
The High Council of Seven
Vermis Templari

Master_666

a ja mam świetny windows 3/11 i wszystko gra!! Dźwięk i wogule.
bla bla

ChanibaL

...ja chyba sobie zainstaluje windows 11/09/2001, tylko że on jest podatny na trojana osama.bin.laden.wtc...
rzehójom mówimy stanowcze rzehój!!1

barnex

Dobra, wszyscy o tym mówią, tylko mi nie chcecie nic powiedzieć...
Na prawdę nie bądźcie świnie, mam wrażenie, że umyka mi coś ważnego...
Czemu wszyscy to wiedzą, nawet taki nowy master_666, tylko mi nikt nie powiedział?
I czy tego nie powinno być w słowniczku?

Słowem: Co to są te przeklęte 'wogule', o których wszyscy mówią?

---
Jeżeli komuś by się nudziło, na przykład miałby 'windows 3/11', albo nie wiedział 'Którą nazwe trzeba zmienić i na jaką cyfrę?' To polecam www.sjp.pwn.pl - znajdzie tam masę zaskakujących rzeczy, które nierzadko przydadzą mu się w przyszłości...

Tomcio

A jest szansa by na XP działał dźwięk w Liero?

Nie zamierzam instalować żadnych prehistorycznych systemów, mam XP. Włączam liero i pisze using no sound. Czy może ktoś po polsku wytłumaczyć, jak to naprawić, zamiast dawać niedziałające linki? :(

Combaine

Nie ma szans na dźwięk w Liero na XP. Chyba, że ktoś zrobi pacha... A to, że pisze 'using no sound', to nie jest błąd, czy też wynik błędu, ale działanie parametru wyłączającego dźwięk. A jeśli nie chcesz instalować starszych systemów (98 rox), to z dźwiekiem w liero 1.33 nie pograsz.

Greybrow

Er... właśnie miałem dźwięk w Liero na xp.
Zainstalowałem nowe darmowe Virtual PC z MS.
No może nie tak najlepiej jest, bo obraz zbyt przyspieszony, ale dźwięk działa przepięknie.
Po raz pierwszy na wirtualnej maszynie w ogóle.

Ma ktoś teraz pomysł, żeby tak Liero nie przyspieszało?
Spróbuję jeszcze ze spowalniaczem jakimś, ale sądzę, że nie w tym rzecz.

Crusier

Ale da sie otworzyć z dźwiękiem:

tylko wtedy to wygląda tak:

A jak zrobić pełen ekran?

Netsu

Niemal dwuletni necropost - gratuluję.
A temat jest już w gruncie rzeczy nieaktualny, z powodu który sam pokazałeś - open liero, które też wyszło już dosyć dawno i o tym jak je otworzyć w full screen było na forum wiele razy.
My hopemage - trochę moich gier
Jumpy - The Ultimate Deutsche Dieselpunk Mayhem Totalfest

Rozpierd

Crusier: Takie coś będzie cię kosztowało suxem na następny raz. Wtedy nikt nikt wiedział jeszcze o open liero. Dla nooba powiem  :o alt trzymasz i enter
Liero ma moc.

Shivek

A nie możnabybyło zamykać stare, nieaktualne wątki? Wtedy crusier by nie oberwał, nikt nie musiałby się denerwować, a wszyscy by byli zadowoleni.
Co do open liero w nie FSPHD (Full Screen Pixel High Definition), to ja się przyzwyczaiłem, ponieważ tak gram też w gusanos. :P
<robal_czarny><strzela>

seba251

<Odświeżam na chwile>

Żeby mieć dźwięk w liero wystarczy:
1.Włącz openliero
2.Wciśnij F5
3.Wciśnij F6
4. Ciesz się grą z dźwiękami.