Sprawy związane z integracją Gusanos i OpenLieroX

Zaczęty przez Guthrick von Kewpa, 2009-12-27 13:55:08

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Guthrick von Kewpa

FelizLombriz, władca GusanosFiles, zwrócił się do mnie ostatnio z prośbą o obwieszczenie pewnej kwestii na ziemi polskiej co więc czynię.

W związku z integracją Gusanos i OpenLieroX - Deweloperzy LieroX kładą duży nacisk na kwestie licencjonowania w związku z czym chcą aby wszystkie mody które będą oficjalnie częścią projektu były jako tako wolne od nadużyć związanych z ewentualnym wykorzystywaniem dźwięków/grafiki do których nie mają praw.

Cytat: albertWszystkie mody/mapy Gusanos muszą spełniać wymogi licencji GPL. Komerycjne dźwięki/obrazy powinny zostać zastąpione innymi, niekomercyjnymi(...)

Oczywistym jest więc, że takie perełki jak Gusanos 3 Arena czy Wingmod są skreślone z listy w związku z tym że używają całą masę komercyjnych dźwięków/grafik.

Jeżeli natomiast jesteś autorem moda, w którym komercyjne dobra stanowią ilości śladowe, oraz chcesz aby twój mod został włączony do projektu, powinieneś sporządzić listę owych komercyjnych dźwięków/grafik (wraz ze wskazaniem na źródło z którego zostały zaczerpnięte) które wymagają wymiany. Idealnie, jeżeli wymiany dokonasz samodzielnie. W leniwym wypadku tak sporządzoną listę należy umieścić tutaj bądź bezpośrednio w temacie o Heya there, greets from OpenLieroX project na forum Comsera co będę musiał uczynić samodzielnie w razie ze skorzystania z wariantu pierwszego.

Przykład sporządzenia listy:
Default by Basara:
sounds
-Half Life 2 (Manipulator)
-Quake 2 (Rail gun)

Analogicznie, jeżeli twój mod jest całkowicie twój i chcesz aby został defaultowo zawarty w projekcie, poproszę nazwę moda oraz stwierdzenie w stylu zrobiłem to sam.

Osobiście zachęcam Netsu i jego Jewmpy oraz Jeraca i jego WH, moim skromnym zdaniem polskie unikaty obok Promode ;)
-What are we going to do tonight, Guth?
-The same thing we do every night, WSh...try and take over the world!1

Phoenix

A co z promodem? Bedzie wlaczony do paczki, czy macie tam jakies bajery nie swojego autorstwa?

Edit: Cytuje Wesza - "Remeber to put gusanos promode as default mod or people from Liga Liero will find you!" Wiec domyslam sie ze pro bedzie w paczce. Moje zainteresowanie projektem rosnie ;D
Elite clan site | Take the red pill and stay in wonderland...

Wesz

Phoenix: Trzeba wyciągnąć od Jeraca liste dźwięków wykorzystanych w promode + zamienić 2/3 graficzki.

Netsu

Niestety prawie wszystie dzwięki z Jumpy musiałyby odpaść :C
My hopemage - trochę moich gier
Jumpy - The Ultimate Deutsche Dieselpunk Mayhem Totalfest

perkoz

2009-12-29 13:28:28 #4 Ostatnia edycja: 2009-12-29 13:39:21 by perkoz
Nie dobrze, nie dobrze... Wersja 1.0 mojego moda coraz bardziej się oddala.. :( Dźwięki trzeba będzie wymienić a nie bardzo mi się chce.
P.S. Ma ktoś pojęcie, jak skryptowo zmienić stan ammo w broni? Np. do 0?