2020-01-22 11:47:21

Aktualności:

Znasz angielski i wiesz co to irc? To idź na: irc.fragzone.se channel #liero

Liero przez sieć na silniku Haxball

Zaczęty przez Greybrow, 2011-07-02 15:10:47

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Greybrow

2011-07-02 15:10:47 Ostatnia edycja: 2011-07-07 19:22:08 by Greybrow
Basro, po zdobyciu sławy i sukcesów dzięki Haxball, wziął kod źródłowy OpenLiero spisany przez Gliptica z oryginalnych binarek Joosy i połączył go ze swoim kodem Haxballa.

Efekt jak na obrazkach :)

Praca wre, jeszcze kilka dni temu testowałem wersję w której był tylko robak i lina, a teraz jest już mapa, kilka broni, dźwięk.
Testy są zamknięte, o postępach będę informował na bieżąco.

Jest spora szansa, że legendarna wersja 1.666 i pach do netó w końcu się pojawi!

Update 2011-07-05:
Dodane kolory dżdżownic i krew

Update 2011-07-06:
Dodany prosty hud i działający fan

Bagnet451

To wspaniała wiadomość! Legenda na żywo  :happy:
A niedawno chyba coś o tym wspominaliśmy tutaj. Co za dziwny zbieg okoliczności  :)
Ustrzyki to stolica Bieszczad jest!

Greybrow

2011-07-02 23:46:48 #2 Ostatnia edycja: 2011-07-03 02:27:11 by Greybrow
Pobawiliśmy się jeszcze w kilka osób.
Żadnych desnków nie było, było za to mnóstwo zabawy :)

Pojawił się dźwięk i obsługa missile.
Kilka fotek w załącznikach (tylko dla zalogowanych)

to moja 1500-tna wiadomość...

Bagnet451

No no, coraz lepiej. Na drugim i czwartym zdjęciu straszny spam :)
Ustrzyki to stolica Bieszczad jest!

Shivek

Kiedy w to cudeńko będzie można pogrywać?
I można w jakiś sposób dostać się do grona testerów?
:)
Liczę na dalsze wieści.

Btw, jak to możliwe że na silniku haballa? Liero opierało się na kolizji per pixelowej, czy to mi się tylko zdawało?  <owco> <owco> <owco>

Jak to wypali, to będę wniebowzięty, gdyż nie będzie lepszej gry roku :)
<robal_czarny><strzela>

Doman

Na czwartym to coś jakby początkowa faza tactical fushion.
May the Schwarz be with you!

Netsu

Cytat: Shivek w 2011-07-03 21:57:11
Btw, jak to możliwe że na silniku haballa? Liero opierało się na kolizji per pixelowej, czy to mi się tylko zdawało?  <owco> <owco> <owco>

Z Haxball jest netcode.
My hopemage - trochę moich gier
Jumpy - The Ultimate Deutsche Dieselpunk Mayhem Totalfest

Shivek

Czyli to nie jest cały silnik, ale nie będę wybrzydzał - chodzi w końcu o Liero ponetu.
<robal_czarny><strzela>

Greybrow

No nie tylko kod sieciowy, ale i cała otoczka flashowa.

Shivek

Cuś nowego?
<robal_czerwony> <strzela>                          <owco>
<robal_czarny><strzela>

Bartoluso

Cytat: Greybrow w 2011-07-02 15:10:47

Jest spora szansa, że legendarna wersja 1.66 i pach do netó w końcu się pojawi!

Super sprawa. Czekam z niecierpliwością ale jednocześnie z małą obawą. Życzę wytrwałości w tworzeniu. Powodzenia.

Greybrow

Kolejna partie screenów.
Jest już krew, kolory dżdżownic, prosty hud, wszystkie bronie działają, jeszcze tylko laser się nie świeci tak jak powinien :)

Greybrow

I druga paczka.
Dźwięk działa całkiem nieźle, ale robaki jeszcze nie krzyczą :)
Mapy do wyboru są tylko losowe i Likwidator. Trwają prace nad menu.

Shivek

Będzie możliwość totalnej pixelozy? (czyt. fullscreen) ;)
<robal_czarny><strzela>

Greybrow

jeszcze nie wiem :)
Flash wspiera pełny ekran, przepytam Basro zaraz

Kuraj

Nie wiedziałem, że dożyję tego dnia, napierw DNF, teraz to...

Zostaje tylko HL2:ep3

Jest szansa na klasyczy HUD z 1.33? :D

Shivek

CytujZostaje tylko HL2:ep3

A Gusanos 1.0? :)
<robal_czarny><strzela>

Greybrow

A po co komu Gusanos, jak jest Liero? :]

Shivek

Wspominam tylko. Pamiętam jak kiedyś grywałem po parę godzin w Gusa przez sieć. Ba, nawet promołdowy serwer żył.
<robal_czarny><strzela>

pico

Ja mam pytanie , czy docelowo ta gra to będzie po prostu openliero + netplay, czy też gra będzie raczej podobna do tego, co widzimy teraz na zdjęciach (i czy pierwsza opcja jest tak naprawdę możliwa bez spędzenia nad tym 1337 lat)?

Greybrow

Wersja pierwsza jest w tej chwili grywalna. Chyba, że masz na myśli podzielony ekran.
Brakuje 'jedynie' menu, a do tego Basro chce przepisać od nowa kod menu również w Haxball, żeby kod był wspólny i łatwiejszy w późniejszych aktualizacjach.

gmp

Może to trochę głupie, ale cóż:
czy dałoby się zrobić wybór typu serwera? Jestem z grona Gusanosa i fajnie by było, gdyby w tej netówce była opcja wybrania moda (każdy może sobie go nazywać inaczej). Przy zakładaniu serwera można by było wybrać "Liero" lub "Gusanos", byłyby jak na razie tylko 2 typy, a każdy z nich różniłby się brońmi charakterystycznych do tych gier.

Greybrow

Z tym to do basro. Na razie sprawa utknęła na przepisaniu od początku systemu menu, tak żeby było takie same w haxball i liero.

Cookie

Czekam z niecierpliwością ;) Powodzenia
Mleko?

Kondzior1996

2011-09-05 21:01:47 #24 Ostatnia edycja: 2011-09-07 19:33:50 by Kondzior1996
Też się nie mogę doczekać. Codziennie po szkole wchodzę na forum i sprawdzam czy jest coś nowego na ten temat  ;)  

<robal_niebieski> <strzela>

Greybrow

no ja też
Rozwój tkwi w tym samym miejscu co ostatnio.

Kondzior1996

2011-09-09 15:33:54 #26 Ostatnia edycja: 2011-09-10 19:33:37 by Kondzior1996
A jak długo może to jeszcze potrwać?  ???

pico

Oby ten projekt nie podzielił losu "Glizdy".
Praca jest zawieszona czy trwa cały czas?

Van_Hoover

Cześć, macie już pacha do netó? pomurz!!1one

Greybrow

Robaq

Smutna prawda jest taka, że Liero jest tak martwe że nawet najfajniejsza i najbardziej obiecująca do tej pory opcja Pacha do Netó odbiła się po forum z siłą niemrawego pierdnięcia.
Jak chcecie żeby to wyszło, to róbcie szum, organizujcie ataki terrorystyczne itp, a nie stękajcie raz na miesiąc że pacha nie ma.

Btw, nie sądziłem że dożyje czasu, kiedy spamboty zapanują nad forum LL...
Liero przymiera głodem, deal with it

Avocado

Są jakieś postępy?
Bardzo mnie interesuje ten projekt.

Greybrow wiesz kiedy mniej wiecej ukaże się ta nowa gra? (Może jeszcze w tym roku? ^^')
.

barnex

Sam silnik został w zasadzie skończony jakiś czas temu, ale brakuje wyboru map, broni i tym podobnych interfejsowych rzeczy.
Basro projekt odstawił i od skończenia silnika (kilku miesięcy) zgodnie z moją wiedzą nic z nim nie robi.

pico

Daj maila do Basro, zaspamujemy mu skrzynkę prośbami o kontynuację pracy  :devilish:

barnex

Basro można spotkać na kanale #liero na quakenecie (zresztą na #ligaliero też).
Spamowanie raczej nic nie da, możesz spróbować przesyłania dotacji na haxball.com :P

Darnok6991

Czyli pozostaje nam tylko czekać..?
A jest chociaż jakaś zbliżona data wydania  ???

barnex

Rozpierd

Liero to jest słodkie jak miód, czekam z ciepliwośćią. Moje mody (około 20 różnych modów) mam zamiar wydać w paczce jak ktoś o to poprosi. Hai liero.
Liero ma moc.

Shivek

CytujJak chcecie żeby to wyszło, to róbcie szum, organizujcie ataki terrorystyczne itp, a nie stękajcie raz na miesiąc że pacha nie ma.

W CSie nie przeszło :C  <robal_czarny><strzela>
<robal_czarny><strzela>

kujon

Jakieś nowinki dotyczące patcha do netu : D?
»»»»»»»»»

Greybrow

jak to nie przeszło w ceesie, robią przecież nowy :o
a pach do netu jest, tylko utkneła sprawa na menu, co się łączy z przepisaniem sporej części kodu :/

Shivek

Cytujjak to nie przeszło w ceesie, robią przecież nowy

albo ja nie kumam twojej wypowiedzi, albo ty nie kumasz mojej poprzedniej :)
<robal_czarny><strzela>

Darnok6991

Skoro sprawa utkneła na menu to może warto by się było zwrócić do jakiegoś programisty skoro Basro nie ma czasu na kontynuacje robót ??? Mój kuzyn jest dobry w te klocki, może on by coś wskórał w wolnym czasie  :D
Mógłbym się do niego zwrócić gdyby ktoś się zaciekawił moim pomysłem  8)

Greybrow

uderzajcie do Basro na ircu na quakenecie na kanale #liero

barnex

Basro raczej nie odda kodu, bo planuje go skończyć samemu.

Wg. moich szacunków (skomentowanych przez niego 'whatever', opartych na informacjach kiedy zacznie i ile to powinno zająć) możemy się spodziewać fliero najwcześniej w połowie lipca.

Darnok6991

Cytat: barnex w 2012-04-19 22:29:22
Basro raczej nie odda kodu, bo planuje go skończyć samemu.

Wg. moich szacunków (skomentowanych przez niego 'whatever', opartych na informacjach kiedy zacznie i ile to powinno zająć) możemy się spodziewać fliero najwcześniej w połowie lipca.

Połowa lipca..no mam nadzieję :D Postaram się skontaktować z Basro, ma ktoś może do niego e-mail? Bo na tym ircu i quakenecie sie za bardzo nie znam ^^

barnex

Cytat: Darnok6991 w 2012-04-21 10:52:12
Połowa lipca..no mam nadzieję :D Postaram się skontaktować z Basro, ma ktoś może do niego e-mail? Bo na tym ircu i quakenecie sie za bardzo nie znam ^^

otwierasz to i klikasz 'join chat'.

pico

Coś nie wyszły te szacunki, niestety. Jak to wygląda obecnie?

barnex

Trudno powiedzieć. Basro miał problemy z zasilaczem, przez co nie zabrał się za haxballa, kiedy planował. A teraz entuzjazm mu się chyba skończył i pojawiły się inne interesujące tematy. Zarzeka się jak zwykle, że chce to kiedyś dokończyć, ale nie wiadomo, czy jeszcze wtedy będzie flash.

tl;dr: ['] fliero

Cytuj23:45:11 <basro_> barnex, the plan is there's no plan currently
23:45:20 <basro_> but I'll probably do that someday

23:47:22 <basro_> all of those plans are still dependent on me making the ui revamp thing I wanted to do
23:47:26 <basro_> but it's so impy I just cba                                                           
23:47:27 <basro_> :(                                                                                     

23:47:45 <basro_> and now I'm doing some C# stuff                                                       
23:47:47 <basro_> for a while                                                                         

Darnok6991

Coś się zmieniło przez ten miesiąc czy ciągle to samo?

barnex

Pytaj basary/basro na IRCu. Ja o żadnych zmianach nie słyszalem.

Darnok6991

Jakieś nowinki w tym temacie? Jest chociaż jakaś możliwość aby zagrać w obecne fazie testów?  ;)

marsjaninzmarsa

Rozumiem, że projekt upadł na dobre? ;_;

Greybrow

Raczej zostal odłożony na bliżej nieokreślony termin. Tzn. jak się będzie chciało Basro przepisać kod Haxballa to zeobi i Liero.

Shivek

Lepiej streamować grę botów na lierotv :P
<robal_czarny><strzela>