2021-10-23 09:56:50

Aktualności:

więc koniecznie przeczytaj regulamin (link pod guzikiem "Pomoc" powyżej)

Liero i Windows XP

Zaczęty przez [VT] Patrys, 2001-11-22 12:09:28

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

[VT] Patrys

2001-11-22 12:09:28 Ostatnia edycja: 2006-02-19 20:31:22 by Greybrow
Poniżej znajdziesz przepis na uruchomienie Liero pod Windowsem XP. Z góry uprzedzam, że do dziś nie istnieje metoda pozwalająca na grę z dźwiękiem.

1. Utwórz skrót do gry, zwykły skrót do pliku LIERO.EXE

2. Kliknij na nowym skrócie prawym przyciskiem myszy i zmenu podręcznego wybierz Właściwości (Properties)

3. W rubryce Element docelowy powinno znajdować się coś podobnego do linijki poniżej:
"E:\Gry\Liero\Liero.exe"
4. Dopisz na końcu tej linijki (po zamknięciu cudzysłowa!) /N, np.:
"E:\Gry\Liero\Liero.exe" /N
5. Kliknij OK, aby zapisać zmiany i używaj nowego skrótu do uruchamiania gry
6. Jeśli Liero się uruchamia, ale po pojawieniu się na pełnym ekranie zawiesza się, przeczytaj ten artykuł:
http://win-os.pl/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=11&page=1

Patrys
The High Council of Seven
Vermis Templari

Greybrow

2002-11-22 19:30:47 #1 Ostatnia edycja: 2006-02-19 20:28:26 by Greybrow
metoda, która w przyszłości może pozwolić (a może nie) na grę z dźwiękiem: tutaj

Jaras

jezu - po prostu uruchamiaj liero z parametrem /N, czyli jeśli używasz windows commandera wejdź do katalogu z grą i wpisz LIERO.EXE /N i naciśnij ENTER.

zap

przyda się jeszcze wybrać uruchamianie na pełnym ekranie bo u mnie bez tego pokazuje się samo "ładowanie gry", czyli te wszystkie loading sounds itp itd.

Mr_B

Dzieki za te podpowiedzi bo sam bym na to nie wpadl.

lukaszqx

Cytat: [ALC-X].patrys.[PL] w 2001-11-22 12:09:28
Poniżej znajdziesz przepis na uruchomienie Liero pod Windowsem XP. Z góry uprzedzam, że do dziś nie istnieje metoda pozwalająca na grę z dźwiękiem.

1. Utwórz skrót do gry, zwykły skrót do pliku LIERO.EXE

2. Kliknij na nowym skrócie prawym przyciskiem myszy i zmenu podręcznego wybierz Właściwości (Properties)

3. W rubryce Element docelowy powinno znajdować się coś podobnego do linijki poniżej:
"E:\Gry\Liero\Liero.exe"
4. Dopisz na końcu tej linijki (po zamknięciu cudzysłowa!) /N, np.:
"E:\Gry\Liero\Liero.exe" /N
5. Kliknij OK, aby zapisać zmiany i używaj nowego skrótu do uruchamiania gry

co robić jak jeszcze się niechce ładować przez MS-DOS
a jeśli otworze liero przez rozszerzenie *.exe i mi pisze cały czas
"WCZYTYWANIE...     OK
testowanie karty dzwiękowej."
co mam robić? :(

Selfless Exorcist

Czytaj dokladnie: wpisujesz w linii komend "/n".
Jaras: Pisze sie: Cudzysłowia
Ty, który ciemniejszy od zmroku;
Ty, który w karmazyn przybrany bardziej niźli krew płynąca;
Ty, który pogrzebiony w czasie mijającym; W Twym imieniu, o Wielki;
Oddaję się ciemności; By tym głupcom, co grodzą mi drogę,
Razem zgubę przynieść i nikt nie będzie w stanie jej uniknąć!

Psymon

a czy mozna to zrobic w windows xp profiesional

ColonelMatey

Argh...
* ColonelMatey się załamuje...

Jak piszą że da się w to zrobić w XP, a nie tylko w XP home to znaczy że w "windows xp profiesional" też się da.

Psymon

ale jak to zrobic ???

Data wysłania: 2005.11.16 14:48:01
mi nie chodzi a robie to co trzeba
Data wysłania: 2005.11.16 15:06:45
nie moge znaleźć elementu docelowego

Jerac

1: Przeczytaj dokładnie cały ten wątek. Jak nie pomoże, wróć do punktu 1.
2: Nie pisz 2 swoich wiadomości jedna pod drugą - do tego służy funkcja "edit".
3: A już na pewno nie pisz 3 wiadomości jedna po drugiej.... (przycisk "triplepost" by się przydał... i w zanadrzu quadpost" :D)
I can see what you see not, vision milky then eyes rot. When you turn they will be gone, whispering their hidden song.
Then you see what cannot be - shadows move where light should be. Out of darkness, out of mind.

Psymon

zainstalowałem liero ligową wersję w XP profesional i uruchomiłem liero XP ale nie działa

Miloszz

2005-11-16 16:03:47 #12 Ostatnia edycja: 2005-11-16 16:06:04 by Miloszz
Dla 1.33
1.Włączasz notatnik:
a)Naciskasz "flagę" i "r" ciągle trzymając "flagę".
b)Puszczasz wcześniej wciśnięte przyciski.
c)W okienku, które Ci się pokazało wpisujesz "notepad".
d)Naciskasz "enter".
2.Kopiujesz zawatrość pierwszej ramki do notatnika.
a)Zaznaczasz tekst w pierwszej ramce.
b)Naciskasz "ctrl" i "c" ciągle trzymając "ctrl".
c)Puszczasz wcześniej wciśnięte przyciski.
d)Klikasz notatnik, tak aby pokazał się nad przeglądarką (np. Internet Explorerem).
e)Naciskasz "ctrl" i "v" ciągle trzymając "ctrl".
f)Puszczasz wcześniej wciśnięte przyciski.
3.Zapisujesz zawartość notatnika z nazwą "lieroxp.bat" w katalogu z liero.
a)Z menu plik wybierasz "zapisz".
- Klikasz na górze okienka z notatnikiem przycisk "plik".
- W otwartym menu klikasz "zapisz".
lub
- Naciskasz "ctrl" i "s" ciągle trzymając "ctrl".
- Puszczasz wcześniej wciśnięte przyciski.
b)W polu "nazwa pliku" wpisujesz "lieroxp.bat" (razem z cudzysłowami).
- Zaznaczasz pole "nazwa pliku".
- Wpisujesz "lieroxp.bat" (razem z cudzysłowami).
c)Wybierasz katalog w którym jest liero.
d)Klikasz "zapisz".
4. Uruchamiasz liero z powstałego pliku (lieroxp).

liero.exe /n

Dla LieroPro

W punkcie drugim zamiast zawartości pierwszej ramki kopiujesz zawartość drugiej ramki.
Reszta tak samo

lieropro.exe /n

Prościej sie chyba nie da.

Data wysłania: 2005.11.16 16:02:29
Jeżeli dalej nie działa to przeczytaj FAQ.
Miloszz@chrome.pl | Jog | Homepage | N Liero v.1.3.1 | Liero, G i W!
COME TO THE DARKSIDE
We have cookies

Psymon

o co ci chodzi z tą flagą

Miloszz

Na klawiaturze jest "flaga" do otwierania menu start zazwyczaj pomiędzy ctrl'em i alt'em.
COME TO THE DARKSIDE
We have cookies

Majkelon

Ale ale. Miloszzz. Nie wziąłeś pod uwagę, że gość może mieć wyłączone pokazywanie rozszerzenia pliku. I wtedy zapisze mu liero.bat.txt. I co? Przykro mi to stwierdzić ale Twoje instrukcja jest do kitu.  :)

Miloszz

Nie, bo wziąłem nazwę w cudzysłowy. Hahaha.
Cytujb)W polu "nazwa pliku" wpisujesz "lieroxp.bat" (razem z cudzysłowami).
COME TO THE DARKSIDE
We have cookies

Psymon

nie działają mi twoje instrukcje

Miloszz

COME TO THE DARKSIDE
We have cookies

mack

uff... dzięki 2 dni temu zadziałało... uratowałeś mnie od grania na 98 :D

Eryk

Cytat: [ALC-X].jaras.[PL] w 2002-12-11 11:42:53
jezu - po prostu uruchamiaj liero z parametrem /N, czyli jeśli używasz windows commandera wejdź do katalogu z grą i wpisz LIERO.EXE /N i naciśnij ENTER.

Data wysłania: 2005.12.03 19:11:36
Gdy usiłuje uruchomić liero , wyskakuje mi komunikat od 16-bitowego podsystemu MS-DOS o nieprawidłowej nazwie programu i sprawdzaniu pliku PIF . Mam 13 lat i nie znam sie na żeczach na tym poziome . Prosze o pomoc . Mam Windows XP Proffesional Edition .

Smoothguy

O ile się orientuję, po prostu chciałeś uruchomić grę przez plik Liero.pif, czyli skrót do gry, który został już wcześniej utworzony, a skrót ten pewnie ma niepoprawną ścieżkę dostępu. Jeśli masz Windows XP to po prostu utwórz nowy skrót do gry i dopisz w konsoli po spacji /n (dokładnie, jak to zrobić, jest opisane w pierwszym poście w tym temacie).

Biskup_Joe

Cytat: Eryk w 2005-12-03 19:21:20
Mam 13 lat i nie znam sie na żeczach na tym poziome . Prosze o pomoc . Mam Windows XP Proffesional Edition .

Chłopie poznaj się na ortografii, z czasem dojdą komputery.
Bartek jeste

Miloszz

* Miloszz też ma 13 lat (za tydzień), czy przez to jestem fajny?
COME TO THE DARKSIDE
We have cookies

ChanibaL

W razie kłopotów z plikami .pif na 99% rozwiązaniem ich będzie proste ich skasowanie, same się odtworzą już z normalniejszymi ustawieniami.
rzehójom mówimy stanowcze rzehój!!1

pio89

ludzie, wyłałby mi ktos liero na maila, bo mam problemy ze ściągnieciem:( najlepiej najnowsza wersje, kompatybilną z windowsem xp. dzieki z góry. pozdro:)
Data wysłania: 2006.01.12 21:48:57
mój mail: piotreko-89@o2.pl

Jerac

Problemy ze ściągnięciem? Tzn?

Na wypadek gdybyś nie wiedział: Na stronie głównej jest dział "plikownia". A tam Liera różne i różniste.
I can see what you see not, vision milky then eyes rot. When you turn they will be gone, whispering their hidden song.
Then you see what cannot be - shadows move where light should be. Out of darkness, out of mind.

ChanibaL

Gdzieś trzeba wyraźnie podczas rejestracji przekazać, że jeśli ktoś chce dostać odpowiedzi na swoje pytania to niech ich posłucha na forum a nie 'wysłałby mi kto na maila'.

ColonelMatey

No i podczas rejestracji pokazać wyraźnie (bardzo wyraźnie) FAQ, by nie byłoby tematów "Cze jak siemw GRA w LEROI PO NETÓ!?!!??!?!??!?!? ;00000000 Moo!"

ChanibaL

Coś przeczuwam, że na niektórych by nie zadziałało nawet zmuszanie wpisania w pole tekstowe 'tak, rozumiem, że na maila nie dostanę odpowiedzi, a tylko i wyłącznie przez forum', ale wypisanie części FAQ takiej co się odnosi to n00bskich pytań by napewno nie zaszkodziło.

chochlik

Witam!
Jestem szczęśliwym posiadaczem Windowsa XP Professionala lecz liero się chce działać. Ściągnołem wszystkie chyba możliwe wersje (Lierix 2.3, liero 133 xp, liero LWS, liero mark 2, liero 133, llcd). Jadnak większość albo nie działa wogóle albo (jak w LWS i lierix) uruchamia się ale nie działa klawiatura (tzn. Loding&thinking...OK using no sound press any key...), choć oczywiście jest podpięta i z programu muszę wychodzić flagą... Szkoda, bo liero to fajna gra, a XP fajny system...
Pozdrawiam Chochlik!

Greybrow

spójrz na pierwszą wiadomość w tym wątku

Musti

nie no sory ale ta metoda coś nie dziala :-\ dopisuje /n ale niedziała tzn włącza sie czarny ekran jakby miało chodzic a po chwili sie wyłacza! :o

Wesz

To ściągnij sobie tego execa z pachem - [LieroXP+pach]

kamil077

2006-03-18 17:04:48 #34 Ostatnia edycja: 2006-03-18 20:13:30 by kamil077
a ja mam też XP i próbowałem z Jeras'em (Jerrec'em - jak to to on ma ??) i nici nuuuulll
wyskakuje tylko komunikat (wszystkie starsze gierki) z owym takim czymś (nie napisze
dokładnie bo to nie mój komp) a Screen'a dam potem........

Jerac mówi że to plik Avasta (antywirus) i żadna metoda nie działa

Jerac

Coś tam wiem na ten twój problem, myślałem nieco. Zatem bierzesz ten plik, potem cośtam z nim robisz, i z jakimś takim avastem coś tam przestawiasz. Jakąś opcję typu bla bla bla duhsifseiraodskjre. Potem jescze w ustawieniach (chyba bla ble bli bly) ustawiasz parametr bla na costam, nie pamietam juz i dziaua.

Czytelne? Jak powyższy post. Nikt Ci nie pomoże bo nikt się nie dowie o co chodzi...

kamil077

O.K O.K .......
no teraz mi ktoś pomoże ?!

Greybrow

sugeruję w kolejności:
odinstalować avasta
zrestartować komputer
sprawdzić czy działa
jeśli tak, to zainstalować avasta ponownie
jeśli nie, to zainstalować od nowa windows

kamil077

co ?! to ja już wole zagrać w WurmZ na Alt, Ctrl i Shitf niż to zrobić.....
Jak Gusanos lepsze o 99.7 % lepsze to wole w nie zagrać !
(czyt. "liero sUx'es - Gusanos r0x'es !!!!!!!!!")  :devilish:

Greybrow

Masz uszkodzony system i Liero nie ma z tym wiele wspólnego, poza tym, że przez to nie działa.
Kiedyś miałem podobnie, jak zacząłem instalować dosboxy i inne emulatory dosa

maaciej7

kurcze robie to i nadal nie dziala co mam robic :(
Napisana: 2006.05.04 18:34:16
znaczy jak to wszystko robie co wy mowicie to nadal nie chodzi i nie wiem czemu i jak tu wstawic screena??
maciej lierowicz

Doman

Moze opisz co po kolei robiłeś. I napisz dokładnie w jaki sposób nie działa, jakie są objawy - Liero potrafi nie działać na różne sposoby.
May the Schwarz be with you!

Aceb

2006-05-11 14:36:05 #42 Ostatnia edycja: 2006-05-11 20:46:23 by Greybrow
przeczytałem wszystko co tu pisaliście i wynioskowałem ze tylko co niektórym moze sie udac odpalic z dzwiekiem <paczka>

Jerac

Jak już parę osób napisało - Liero pod XP NIE DA SIĘ odpalić z dźwiękiem.