Liero - klawiszologia

Zaczęty przez Greybrow, 2005-03-04 13:21:37

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Greybrow

Klawiszologia

Czyli co robal zrobi gdy nacisnę odpowiednie przyciski.
Należy pamiętać, by skonfigurować sobie klawisze w sekcji PLAYER OPTIONS.


  • lewo/prawo - poruszanie się właśnie w tych kierunkach, robale pełzną raczej powoli i nie potrafią pokonywać trudnego terenu w ten sposób. Wisząc na linie, naciskanie tych klawiszy powoduje odchylanie się od pionu w tych właśnie kierunkach.
  • góra/dół - podnoszenie i opuszczanie lufy broni, czyli celowanie. Przed robalem widać celownik, który dokładnie określa nam pochylenie lufy.
  • strzał - cóż, właśnie to, czyli użycie aktualnie przygotowanej broni.
  • skok - robale jak na swój wzrost podskakują dosyć wysoko. Skakanie jest ważne podczas walki, będzie opisane dalej.
  • zmiana - gdy naciśniemy ten przycisk, nad głową robala pojawi się nazwa broni, którą nasz bohater ma w łapkach. Gdy podczas trzymania klawisza Zmiana będziemy naciskali lewo/prawo, robal będzie zmieniał broń na następną/poprzednią. Zmieniać broń można w każdych warunkach - w locie itp. Gdy wisimy na linie, to trzymając Zmiana i jednocześnie naciskając góra/dół zmieniamy długość liny, czyli podciągamy się lub opuszczamy.

Czas na bardziej zaawansowane manewry, które przydają się podczas boju:


  • lina z hakiem - skok + zmiana. Bardzo użyteczne narzędzie do poruszania się po mapie. Hak wystrzeliwany jest w kierunku, w którym aktualnie celujemy i ma dość długi zasięg (jednak nie przeleci przez całą planszę). Gdy w coś trafi, automatycznie się przyczepia i robal sam stara się na linie podciągnąć. Samemu, podciągamy się i opuszczamy trzymając Zmiana i jednocześnie naciskając góra/dół. Puszczamy się, naciskając klawisz skok. Za pomocą tego narzędzia można wykonywać naprawdę kaskaderskie manewry, uniki itp. Możemy dotrzeć do wielu miejsc szybciej, bezpieczniej i bardziej widowiskowo. Oprócz tego, można hakiem trafić wrażego robala, przyciągnąć go do siebie (jak Scorpion w Mortal Kombat!), i zgnoić! Opanowanie sztuki poruszania się na linie (linjutsu) jest bardzo ważne dla każdego gracza, więc należy nieustannie ćwiczyć.
  • kopanie - naciśnij i trzymaj kierunek, w którym chcesz kopać (lewo/prawo) i jednocześnie szybko przyciskaj kierunek odwrotny. Robal będzie się starał przekopać przez ziemię korzystając również ze wskazań celownika - opuść lufę i zacznij kopać w lewo, a robak będzie drążył tunel po skosie lewo - dół. Prędkość kopania jest podobna do prędkości chodzenia (raczej wolna), ale jest to manewr przydatny i będzie opisany dalej. Nie można kopać przez kamień.
  • precyzyjne celowanie - bywa, że chcemy wycelować dokładnie w lewo, ale nie udaje nam się to, bo celownik podnosi/opuszcza się zbyt prędko. Naciśnij i trzymaj góra i szybko naciśnij i trzymaj dół - lufa podnosić się będzie dużo wolniej.

Biernath John

PapaSmerf

możliwe jest też wydłużanie i skracanie liny, jeśli dobrze pamiętam robiłeo się to tak: zmiana+góra/dół ale jest to manewr raczej kiepski bo trudno kontrolować długość liny

Smoothguy

2005-04-18 06:28:38 #2 Ostatnia edycja: 2005-04-18 09:00:38 by Smoothguy
CytatSamemu, podciągamy się i opuszczamy trzymając Zmiana i jednocześnie naciskając góra/dół.

Czytanie ze zrozumieniem rox!111!!111!11!11111!1!!!11oneeleven

|
| ARGH! Nie ma to jak poddać coś krytyce bez uprzedniego przeczytania tego czegoś.
|
\/

PapaSmerf

a no to przepraszam :) czytałem tylko nagłówki :P

Gambler

Bardzo przydatny poradnik! Gram juz w liero z pół roku a o niektórych możliwościach poruszania się nie wiedziałem ;)

tymolord

 Popieram! O wolniejszym, a raczej precyzyjnym celowaniu niewiedziałem.
Heyah tymolord!! !! !! !! !!