2021-01-27 23:03:04

Aktualności:

Znasz angielski i wiesz co to irc? To idź na: irc.fragzone.se channel #liero

Leksykon Ligi Liero v1.2

Zaczęty przez Greybrow, 2005-02-28 06:48:12

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Greybrow

2005-02-28 06:48:12 Ostatnia edycja: 2019-07-24 00:27:03 by Greybrow

Leksykon Ligi Liero v1.2

• aaaaaaaaa! - okrzyk wznoszony podczas wymijania pocisków/śrutu itp.

• aj waj! - jw.

• ajajajaj! - częsty okrzyk przedśmiertelny, gdy już nic się nie da zrobić

• bombać - niszczyć, ranić, przeprowadzać skuteczne ataki

• booohohooo - okrzyk następujący po naszym udanym ataku

• bouncing - atak (najczęściej bronią rzucaną), który trafia przeciwnika po odbiciu się od ściany, sufitu lub podłogi. Np. bouncing spikeballs

• bububuuuu! - honorowe informowanie przeciwnika, że właśnie widzi się zdrowie i zamierza się je zebrać lub zniszczyć

• gepard - zestrzelenie wysoko lecącego przeciwnika bronią automatyczną (minigun, chaingun)

• karuzela - zaczepienie się liną półki/innego obiektu i kręcenie się wokół tegoż obiektu

• koszykówka - wyjątkowo celne trafienie bombą rzucaną (chiquita bomb, grenade itp.), najczęściej z dużych dystansów, powodujące często natychmiastowy zgon

• Liero 1.66 - Nieistniejąca wersja Liero, mająca umożliwiać grę przez sieć. Powstała w wyniku żartu primaprilisowego. Do przekształcenia Liero 1.33 w Liero 1.66 służyć miał 'pach do netó' (patrz pach do netó)

• mayhem - straszna rozwałka, dużo wybuchów na raz itp.

• MiniMasakra - najgorsza TC do Liero ever, stworzona przez Fieromana. Reklamowana przez autora jako alternatywa dla ProMode. Historyczny mecz w MM rozegrany został we Wrocławiu pomiędzy Patrysem a Ulvem

• mIRV - eksplozja bomby rzucanej nad przeciwnikiem, co powoduje zasypanie go odłamkami, najlepiej testować na chiquicie. Często powoduje okrzyk 'aaaaaaaa!'

• nei - błędnie pisane 'nie'

• netó - błędnie pisane 'netu', skrót od 'internetu'; patrz 'po netó'

• nieeeeee! - patrz 'ajajajaj!'

• oooph! - odgłos ofiary trafionej z gaussa (najczęściej z dużego dystansu)

• odżut rzehój - bardzo szybko/mocno (patrz rzehój)

• pach - błędnie pisane słowo 'patch', czyli łatka na program, zwykle poprawiająca błędy

• pach do netó - błędnie pisana, nieistniejąca (patrz pach) łatka do Liero, służąca do przekształcenia wersji 1.33 do (nieistniejącej, patrz Liero 1.66) 1.66, umożliwiającej grę przez sieć. Częsty żart w polskiej społeczności Liero to: "Pomurz, nei mam pacha!!!"

• po netó - błędnie pisane 'po netu', mające oznaczać 'przez internet'

• ProMode - skrót od Liero ProMode, jednej z najlepszej konwersji Liero stworzonej przez Biernath Johna. Głównym jej celem było przyspieszenie rozgrywki i wyeliminowanie "słabych" broni

• rapier - zestrzelenie przeciwnika doomsdayem lub minirockets

• reversal - atak bronią (najczęściej rzucaną) następujący podczas lecenia tyłem (prędkość naszego lotu i prędkość bomby zerują się wzajemnie), bardzo efektywne podczas rzutu spikeballi i napalmu

• robal - komputer służący za serwer na którym znajdowała się strona Ligi Liero. Zakupiony ze składek członków, działał przez rok, od maja 2003. Ostatecznie uległ uszkodzeniu na skutek pzegrzania. Nazwa wymyślona przez [VT]EdgeCrushera

• roland - zestrzelenie przeciwnika missilem lub bazooką

• rzehój - przymiotnik lub rzeczownik określający niespecjalnie inteligentną osobę. Rzechóje zazwyczaj zawalają forum głupimi pytaniami i/lub głupimi odpowiedziami.

• skorpion - przyciągnięcie przeciwnika liną w celu przemielenia go z broni krótkodystansowej (flamer, uzi itp.)

• snajp - trafianie ze snajperskich broni na dużym dystansie (gauss, winchester, rifle)

• spring uppercut - schwytanie lecącego przeciwnika liną, i gdy spada na nas, rzucenie mu na powitanie spikeballi. Świadczy o wysokim poziomie finezji i ogrania.

• sprzedać coś - zmusić kogoś do 'zebrania' boobytrapowej paczki, najczęściej poprzez rzucenie mu jej w twarz

• srebrny deszcz - opadający śrut (larpa, crackler)

• tactical fushion - coś niemożliwego; Legendarna taktyka opisana na forum przez użytkownika gacekssj2, niestety bez dokładniejszego wyjaśnienia jak ją wykonać (pewnie dlatego legendarna): "ta taktyka polega na otoczeniu wroga pociskami tak rze nie ma drogi ucieczki gracz atakujoc na mnie atakuje siebie nie ranioc mnie jednym z plusuw jest to rze smierc wroga jest po 4 sekundach zanim sie z orientuje zgibnie z wlasnej broni"

• toss - atak bombą rzucaną na bardzo krótki dystans, poprzez rzut w ziemię.

• uppercut - masakrowanie spadającego na nas przeciwnika garścią spikeballi

• weapon jump - nabieranie wysokości za pomocą odrzutu broni

• winda - częsty manewr polegający na chwyceniu przeciwnika który jest wyżej liną, ściągnięcie go na dół i dzięki sprężystości liny nabrania wysokości samemu.

• wogule - błędnie pisane "w ogóle"; nieokreślona rzecz którą się posiada, np.: "Posiadam dźwięk w Liero i wogule"

• zwałek - czasami dzieje się tak, że fizyka gry się psuje. Zwałek następuje, gdy dostajemy wszystkimi swoimi spikeballami od razu po rzucie, bez naszej winy. Poszkodowany zwałkiem może zarządzić powtórzenie meczu.

• żarcik - przemyślnie zaplanowany atak, często zasadzka, pułapka lub coś w tym stylu

Biernath John & Durbik & Greybrow

Doman

Liga Liero ma już kilkuletnią burzliwą historię. Przez ten czas gromadziła wokół siebie sporą grupkę osób, która na forum wytworzyła swoisty mikroświatek. Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie pomysł spisania jego części w formie leksykonu. Możnaby przy tym pośmiać się trochę wspominając stare dobre czasy, a nowym forumowiczom ułatwić zrozumienie części nawiązań i aluzji. Przykładowe hasła jakie mogłyby się tam znaleźć to: gacekssj, tactical fushion, 0%, odrzut, robal, Qbon, Fieroman, Igi, hardkor, pach do netó, Liero 1.66, Gozda, wielka trójca, VT, 515, Liga Liero, rzechój.

Jak uważacie, jest sens robienia czegoś takiego?
May the Schwarz be with you!

Miloszz

To świetny pomysł!
Proponuję, żeby, tak jak przy tworzeniu Encyklopedii Broni 2.0, uzupełniali hasła i poddawali pomysły na nowe użytkownicy, a jeden (np. Doman) zajmie się korektą i wpisze to do oddzielnego, zamkniętego tematu, np. "Leksykon LL" (+ link w menu na jakimś honorowym miejscu :)) i będzie poprawiał w miarę nadchodzących w tym temacie odpowiedzi.
Miloszz@chrome.pl | Jog | Homepage | N Liero v.1.3.1 | Liero, G i W!
COME TO THE DARKSIDE
We have cookies

Smoothguy

Przyznam, że też mi jakiś czas temu coś takiego chodziło po głowie. Będzie śmiesznie i, jak sam Doman powiedział, nowi użytkownicy mogliby się zapoznać z nasza historią.

Let's do it!

Greybrow

2005-06-13 08:56:28 #4 Ostatnia edycja: 2005-06-13 09:11:58 by Greybrow
Myślę, że można by poszerzyć słownik slangu na słownik w ogóle.
Przykleiłem wątek tutaj i zmieniłem temat.

Proszę o proponowanie haseł i ich wyjaśnień.

Miloszz

Liero 1.66
Nie istniejące Liero do gry po netó.
Do przekształcenia Liero 1.33 w Liero 1.66 służy pach do netó.

Pach do netó
Nie istniejący patch (a raczej pach) służący do przekształcenia Liero 1.33 w Liero 1.66.
Lierowcy często wyrażają, jak im go brakuje zdaniem "Pomurz, nei mam pacha!!!".

Lierowcy
Ludzie grający w Liero.
Miloszz@chrome.pl | Jog | Homepage | N Liero v.1.3.1 | Liero, G i W!
COME TO THE DARKSIDE
We have cookies

Jerac

pach - patch (niekoniecznie oczywiste)

rzechój - przymiotnik lub rzeczownik określający niespecjalnie inteligentną osobę. Rzechóje zazwyczaj zawalają forum głupimi pytaniami i/lub głupimi odpowiedziami.
I can see what you see not, vision milky then eyes rot. When you turn they will be gone, whispering their hidden song.
Then you see what cannot be - shadows move where light should be. Out of darkness, out of mind.

Greybrow

2005-06-13 12:02:42 #7 Ostatnia edycja: 2005-06-13 12:14:40 by Greybrow
ale czytać panowie, rzechój już był wpisany. Ale uwzględniłem pełniejszy opis.

Wesz

A po co Qbon, fieroman...itd.?  :P

Express

Jak to "po co"?

Ja proponuję wyrzucać z forum za kwestionowanie dokonań "świętej trUjcy"

Wesz

Odrazu wyrzucać, to jest forum, a na forum każdy ma prawo wyraźić swoje zdanie, no i tyle mam do powiedzenia już na ten temat ;)

Doman

Bo to przecież ikona historii tego forum. Przez okres swojej aktywności naprodukował tyle postów, że dopiero niedawno udało mi się go dogonić (co zresztą zostało pokrzyżowane przez pad dysku robala). No a posty niebylejakie były - zdarzały się groźby pod adresem BJ'a i całej Ligi ;)

Express ubiegłeś mnie, ale szkoda zmarnować całego posta :)
CytujUwaga - podzczas pisania wysłano nową odpowiedź, może chcesz przejrzeć swoją wiadomość?
Kocham SMF!

No nie, następny, to się zaczyna robić denerwujące.
May the Schwarz be with you!

Wesz

2005-06-13 14:44:18 #12 Ostatnia edycja: 2005-06-13 14:47:39 by wSH
Czaje, tacy "agenci" technikum rakietowego tego forum ;D

Guthrick von Kewpa

Taka mała sugestia. Czy w leksykonie nie powinna znaleźć się taka osobistość, jak bubr? Jako nadworny budowniczy udzielający czasem bardzo ważnych wskazówek etc.?:> Hmmm... No i w razie co jego bracia też - rzubr, jerz i inni...
-What are we going to do tonight, Guth?
-The same thing we do every night, WSh...try and take over the world!1

[VT] Patrys

komitet suicide - tajna organizacja powołana do życia przez EdgeCrushera, NoMinda, Patrysa, Reddiga i Yezooza

;]

A tak serio:

MiniMasakra - najgorsza TC do Liero ever, stworzona przez Fieromana. Reklamowana przez autora jako alternatywa dla ProMode. Historyczny mecz w MM rozegrany został we Wrocławiu pomiędzy Patrysem a Ulvem.
Patrys
The High Council of Seven
Vermis Templari