2020-04-08 17:31:06

Aktualności:

więc koniecznie przeczytaj regulamin (link pod guzikiem "Pomoc" powyżej)

Gry Freeware

Zaczęty przez Noday, 2002-06-12 22:33:26

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Michał Mleczko

A Mu online może ktoś kojarzy? Bardzo dobry mmorpg w dodatku w 3D. Oczywiście, darmowy! Jedyna rzeczą jaką trzeba zrobić aby grać grę to zalogować się na globalu www.muonline.com Polska strona o grze www.blast-mu.klu.pl znaleźćtam można mapy, opisy potworów itp. Bardzo fajna gierka, wg mnie lepsza od tibii.

Kuraj

2006-07-07 10:10:35 #136 Ostatnia edycja: 2006-07-08 11:53:56 by Greybrow
http://tremulous.net/ - nic nie było o niej na forum, więc stawiam.
http://tremulous.net/manual/ - manual.

Kiedyś mod do Q3, teraz samodzielna gra.

W grze kierujemy jedną z dwóch rywalizujących ze sobą ras - ludzie i obcy. Każda ma swoje wady i zalety, na przykład ludzie są stosunkowo wolni i nie mogą chodzić po ścianach (;)), ale za to mają jedną ogromną zaletę - bronie dystansowe. I to róznego rodzaju, do wyboru do koloru. No i mogą się też wspomóc pancerzem. Obcy za to są bardzo szybcy, mogą chodzić po ścianach i suficia (przynajmniej ci mniejsi) i wraz ze stopniem ewolucji rosną w siłę (i dosłownie).

Obydwie rasy mają swoją bazę (gniazdo) i róznego typu struktury, w tym jedna główna, którą rasa przeciwna ma za zadanie zniszczyć. Obydwoma rasami gra się w inny sposób - ludzie dostają pieniądze za każde obrażenia zadane obcemu, za które mogą sobie kupić broń albo pancerz w swojej bazie. Obcy z kolei mogą wykorzystać swoje fragi do ewolucji w silniejszą formę. Na starcie, już po wybraniu rasy, mamy do wyboru jedną z dwóch jednostek - atakujący i budujący.

Atakujący (Rifle dla człowieka oraz Dretch dla obcego) mają w sumie jeden cel - obrona swojej bazy bądź atakowanie bazy przeciwnika. Dretche mogą ewoluować w silniejsze jednostki z wykorzystaniem swoich fragów, a Rifle mogą kupywać nowe bronie i pancerze.

Budujący z kolei (analogicznie Construction Kit oraz Granger) mogą budować lub przenosić struktury, takie jak ta główna, którą trzeba za wszelką cenę chronić, jak równie potrzebne spawny (jeżeli jedna drużyna rozwali wszystkie spawny przeciwnika i ich budujących, to gra już praktycznie skończona) albo działka stacjonarne i barykady służące do ochrony swojego terenu.

Nic tylko ssać. :)

ngn

herself

http://wesnoth.org

Dziwie się, że nikt nie wspomniał o niej wcześniej (a przynajmniej 'szukaj' tak twierdzi). Przemiła strategia turowa w klimatach fantasy, mechanika przypomina mi troche panzer general. Waży ~30mb i nie potrzebuje pacha do netó bo ma multiplayer standardowo. Jak narazie gram z barnexem i jego un1337 kolegami, gdyby ktoś chciał w to poklikać to zapraszam na #ligaliero ;-)

IMO lepiej ściągać wersje stable (1.0.2 obecnie) bo develepment mimo kilku zmian strasznie zaaaamullllaaa (nawet mimo wyłączenia wszystkich bajerów graficznych ;p), co skutecznie utrudnia granie.

barnex

Cytat: herself w 2006-07-28 02:58:39
http://wesnoth.org

Potwierdzam, gra niesamowicie niesamowita. Przed próbami w grze po sieci, zalecam się jednak zapoznać z tutorialem - nie jest wybitnie intuicyjna.Nigdy nie grałem w nic w tym stylu (Tak, nie grałem panzer generala. Proszę nie pytać, gdzie moje dzieciństwo). Jeżeli ktoś nie grał nigdy w panzer generala, jak nie przymierzając ja, zapewne skojarzy mu się z grami planszowymi. Nie tylko ze względu na hexy, ale też ze względu na poziom rozgrywki, który jest raczej taktyczny, a nie strategiczny. I choć gra na screenshotach może przypominać serie Heroes of Might and Magic, albo Age of Wonders - bardzo się od nich różni. Jest raczej walką wyjętą z AOW, z dużo większym wpływem terenu, i z dodatkową możliwością budowania jednostek i zajmowania wiosek w trakcie.

Nie będę się kompromitował dalej, próbując opisywać co to jest, a  co to nie jest, ponieważ te 30MB każdy może sobie ściągnąć i zobaczyć ile moje opisy miały wspólnego z rzeczywistością. Dodam tylko, że nie należy zrażać się poziomem trudności dodanych do gry kampanii (na początku szło mi tragicznie, głównie z powodu ograniczenia tur, w których musiałem zwyciężyć wroga), oraz że zdarza nam się też zagrać w openttd.

[TV]Reddig

Oj, Wesnoth faktycznie jest świetny, od ponad tygodnia już go męczę. I przydaje się mimo wszystko trochę doświadczenia do grania, nawet kampanii, żeby wiedzieć co rozwijać i jak, co jest potrzebne, jak to wszystko działą itd. Za pierwszym razem jak kampanię przechodziłem w tych grotach z berłem miałem najwyżej garstkę jednostek na porządnych poziomach - teraz w mojej armii na etapie poziomu z mgłą mam całe zastępy wysokopoziomowych magów, rycerzy, wróżek, zwiadowców etc. itd., różnica jest kolosalna.

Jak już się jednak zorientować w grze, to daje ona faktycznie sporo satysfakcji - kiedy można ustalać co, gdzie, kiedy jest potrzebne i skutecznie to przeprowadzać. Nie jest to może strategia na najwyższym poziomie, ale w przeciwieństwie do tych klasycznych ta jest imho znacznie bardziej dynamiczna i przyjemniejsza. No i ma tego multiplayera, co jeszcze go nie miałem okazji wypróbować na nikim ;)
Smierc... nie ma na co czekac... i tak umrzemy. Bubbles jest  urocza, nie? Gwardia uber alles

Guthrick von Kewpa

2006-08-06 22:16:27 #141 Ostatnia edycja: 2006-08-25 14:48:18 by Greybrow
Bo do multi to byś musiał wejść na #ligaliero, tam teraz goście typu barnex, wieszak i wesz i chanibal grają w takie kupy, zamiast w Leiro z pachem!
-What are we going to do tonight, Guth?
-The same thing we do every night, WSh...try and take over the world!1

void

toribash.com

Render mówi wszystko i oczywiste staje się, że jest to turowa symulacja walki.

Na przeciwko siebie stoją dwie pacynki. Każdy gracz ma określony czas na ustawienie mięśni swojego zawodnika. Po upływie tego czasu fizyka gry jest włączona na moment, a następnie zatrzymana w celu odegrania kolejnej tury. I tak w kółko. Zwycięża ten kto zada więcej obrażeń przeciwnikowi w określonym limicie czasowym całej rundy.
byłem taki spokojny nie bałem się już dnia ni nocy nie bałem się krzyczeć, tylko bałem się otworzyć oczy

Combaine

Ostrożnie, Toribash wciąga!

Chollix

albo nie działa!

edit: spróbuję na pc siostry, bo wygląda megakuszaco

Terminator12

A słyszał ktoś o Alex the allegator 4? Do Icy Towera jest pack z postaciami w którymś niezbędniku, gdzie znajduje się on.

kamil077

Cytat: Terminator12 w 2006-09-06 15:15:47
A słyszał ktoś o Alex the allegator 4? Do Icy Towera jest pack z postaciami w którymś niezbędniku, gdzie znajduje się on.
poprostu wpisz w google Icy Tower, to wyświetli Ci się 666 stron o tysiącach postaciach + 1337 modow i odblokowanych etapów a Alex the allegator 4 był gdzieś chyba poruszony w tym wątku....

PS. Void, co to za wersja Toribash ze światłem i taką grafą?
Napisana: Wrzesień 06, 2006, 15:29:40
Może ktoś wie jak zrobić taki klaj na ręce by przeciwnik się do niej przyczepił?

Jaras

odbiegnę troszku od tematu, gdyż w Polsce zazwyczaj większość gier jest darmowych, z takich mniejszych poleciłbym produkcje firm:

w szczególności Big Kahuna Reef, Feeding Frenzy, Atomica (rzońdź), Heavy Weapon, Zuma, oraz z innych stajni:

z naprawdę darmówek polecam N, ale to pewnie wszyscy już znają - piękna i prosta zręcznościówka, w której kierujemy "nyndżą", któremu to zapodano truciznę i musi zbierać odtrutki, żeby mieć szansę na kombinowanie przy szukaniu drogi wyjścia z danego levelu.

Jerac

Jaras, to nie tak. On nie jest otruty tylko ma tak szybki metabolizm że jego życie trwa minuty... ale jak każdy nyndża cierpi na złotofilię która pozwala mu żyć nieco dłużej. A gierka fajna, ale jak się znudzi to już się nie chce wracać do niej.
I can see what you see not, vision milky then eyes rot. When you turn they will be gone, whispering their hidden song.
Then you see what cannot be - shadows move where light should be. Out of darkness, out of mind.

Jaras

być może metabolizm, a niechęć do niej bierze się, przynajmniej mi, z niezaimplementowanej nigdzie indziej tak zaawansowanej funkcji irytowania gracza (trudność dalszych leveli + replaye najlepszych graczy do wglądu = czemu ja tak nie umiem, pomóóóóórzz!!!1!!1). ale wracam do niej czasem...