Gry Freeware

Zaczęty przez Noday, 2002-06-12 20:33:26

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wesz

Jak widać nie tylko polacy mają "schize" na punkcie odwzorowania quake 3 w 2d, mowa tu o grze Need for Kill. Zassać można tutaj: http://nfk.pqr.ru/get_file.php?fn=2. Moja zdanie na temat tej gry jest takie że stwierdzam iż praktycznie wszystko jest do d**y, mapy i fizyka jest chyba najbardziej zje***e w całej grze.  Za to bardzo mi się podobają trofea, i statystyki na koniec gry. Oceńcie sami. (Zresztą i tak nigdy nie podskoczy g3a, 8))

Smoothguy

Ci, którzy mieli Commodore 64 albo Atari, na pewno pamiętają taką grę jak Giana Sisters. Patrzcie więc co znalazłem:
http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=17&pg=76
Wersja tej gry na PCta, niewymagająca żadnego emulatora, działająca bardzo dobrze, darmowa i grywalna. Nie ma to jak wrócić do starych czasów. :)

Dla tych, co o grze nic nie wiedzą: platformówka, z klimatem, niby nic szczególnego, a jednak... Zbieramy punkciki z murów, naskakujemy na przeciwników, żeby ich zabić (nie wszystkich się da), denerwujemy się ("Przecież tego się nei da tak wymierzyć, żeby tam wskoczyć!"), itd. Polecam.

Express

Myślałem, że to nowa mapa do l/w!/g w pierwszej chwili. Kiedyś do Wurmzów zrobiłem mapkę inspirowaną Dizzy'm. Skin postaci też :)

Muszę sobie GS ściągnąć, fajne było...

Od razu pytanie (nieco OT): moja żona grywa w JazzJackrabbit 2. Niedługo skończy. Co by jej polecić? Macie jakieś propozycje?

Jerac

Inner Worlds. Wg mnie genialna platformówka; troszkę przygodowo-erpegowa. I ma to "coś" co wciąga ;]
Gra była wydana na peceta więc nie powinno być problemu ze znalezieniem działającej wersji.

Polecam też Abe's Odyssey, aczkolwiek daleko w nim nie zaszedłem bo ktoś naruszył integralność płyty z Abe'm...
I can see what you see not, vision milky then eyes rot. When you turn they will be gone, whispering their hidden song.
Then you see what cannot be - shadows move where light should be. Out of darkness, out of mind.

Smoothguy

CytatMyślałem, że to nowa mapa do l/w!/g w pierwszej chwili.
LOL :P

CytatOd razu pytanie (nieco OT): moja żona grywa w JazzJackrabbit 2. Niedługo skończy. Co by jej polecić? Macie jakieś propozycje?
Rozumiem, że chodzi Ci o jakąś inną grę typu platformówkowego? Hm... No w sumie nie jestem na bieżąco z nowymi grami, ale stare są bardzo dobre IMHO. Polecam Jazz Jacrabit 2 The Secret Files (samodzielny dodatek) - powinno ją zająć na długo. Byle nie Christmas Edition, bo tam są tylko 3 levele. Poza tym Croc rządzi i inne 3D też. Tyle, że to nie jest darmowe. Jeśli chodzi o darmowe, to nie bardzo przypominam sobie tego typu grę godną uwagi... Jedynie niedawno znalazłem średnie na jeża, ale jednak klimatyczne Santa Claus in Trouble (3D).

ChanibaL

A Jazz Jackrabbit jedynka? Jak dla mnie było nawet bardziej grywalne. Jest na HOTU, więc pewnie ma statusik abandonware (chociaż jest niby w dziale shareware... zresztą kiedyś sharewary były dłuższe niż dzisiejsze całe gry). W sumie to ostatnio też przechodziłem Earth Worm Jim II - ta platformówka też rządzi i jest 100% pełną, porzuconą wersją (jedynki nie potrafię uruchomić, a do 3d podchodzić nie radzę aby sobie smaku nie popsuć)

A może by tak stare klasyki disney'a? Alladin czy coś...
rzehójom mówimy stanowcze rzehój!!1

Wingang

2006-01-09 06:12:31 #126 Ostatnia edycja: 2006-01-09 06:19:26 by Wingang
Zaproponuj jej Prince of Persia, jeśli ma dość mocne nerwy...
Ja miałem ochotę rzucać komputerem w takiej sytuacji:
-Klank... ciach... ciach...  Nie żyje.
-Pak, pak, pak, pak... (bieg)
-Pak, pak... (biega sobie, skacze przez poziomy...)
-Ku***, przepaść! Nieeeeee!
(Press button to restart).
;D
W tą grę trzeba przegrać parę razy by wygrać :P

Podejrzewam jednak że większy wyjadacz tego typu gierek by sobie dał radę szybko, zwłaszcza, że PoP to je gierka tylko na godzinę...

,,Prezydent Bush ma bowiem tę właściwość, że jest głupi" - Stanisław Lem

Krzys004

Czy nie ma ktoś kodów do gry Ace Speeder ::)
No to jazda !!!

ChanibaL

[google]ace.speeder cheat OR cheats OR jestem.goopi.pomurz.mi.znalezc.googla[/google]

kamil077

http://ef.milospamkiller.com polska gra.....
Strategia...
Cały czas ulepszana...  Mało ludzi w nią gra. Ja grałem puki niepoznałem Gusanos

ENEMY FLAG......... Buduj mury , niszcz kopalnie , pozbaw przeciwnika ratusza i wygraj Sam to motto wymyśliłem ...........

__________________________________________________________________________________

Zrobiona przez Bartłomiej "M@ster" Baron
Angielska wiersja Nieznane Imie (na stronie gdzieś jest) "Mroova"

ChanibaL

ZugyA_DX - stara hardcorowa naprzanka, okrutnie grywalna.

kamil077

2006-02-21 11:05:14 #131 Ostatnia edycja: 2006-02-21 14:28:05 by kamil077
UWAGA:

STRONA ENEMY FLAG ZMIENIŁA ADRES !!!

www.bbprojecT.net

Obelix

a ja znam jeden taki fajny program z cyklu "obelix chce przerobić wszystko na rpga"

googlaj ----->[google]RPG maker[/google]

jakby ktoś był zainteresowany to polecam strone "twierdza RPG makera"

a jakby ktoś był bardzo zainteresowany to polecam ściągnięcie wersji 2000 bo ma więcej opcji niż XP a grafika bardziej fajna

ChanibaL

No w sumie to chyba znalazłem absolutnie najszybszego shoot them up'a (prędkości w/g licznika dochodzą do 5km/h i chyba nie są specjalnie przesadzone ;D). Trochę podobne do tempesta. Gierka jest z cyklu tych abstrakcyjnych, tzn, grafika jest fajna ale nie ma niczego przypominać, tak czy inaczej polecam: Torus Trooper [6MB]
Pomimo, że pisze tam w wymaganiach win xp to mi się bezproblemowo uruchomiło na win98se, więc pewnie coś im się pomylło.
Napisana: 2006.02.23 00:47:17
Kolejne cudeńko znalazłem, jeśli Torus Trooper był zbyt szybki to z Yum Yum [7MB] takich problemów nie będzie.

Robaq

Nie dawno znalazłem coś dla ludzi, którzy lubią strzelanki i CS'a.
www.cs2d.com  Jak dla mnie spoko giera , nawet swoje mapy można robić...
Liero przymiera głodem, deal with it