Liero w javie

Zaczęty przez DJ GLeBol, 2005-08-21 14:09:48

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

DJ GLeBol

Mam male pytanko: wie ktos moze czy istnieje (jesli tak to prosil bym o linka do strony) jakas gra podobna do liero napisana w Javie i przeznaczona na Motorole z serii Vxxx?

Wesz

2005-08-21 14:28:55 #1 Ostatnia edycja: 2005-08-22 23:26:27 by WSh
ROTFL!!!, nie wiem jak sobie wyobrażasz grę taką jak liero na komórkę, ciekawe jak byś grał...(...no i może jeszcze możliwość gry w splicie...LOL ;D )

Jak wygląda liero na komórkę? tak

Greybrow

Usunąłem dwa poprzednie posty, ze względu na ich znikomą wartość merytoryczną...

Gry lieropodobnej w javie nie ma (albo nic o takowej nie wiem).
Sam pomysł jest niezły, swego czasu pisałem sobie nawet gierkę w javie na komórkę i nie jest to wybitnie trudne.
Jeśli są na sali jacyś spece od javy, to z pomocą kodu LOSP/Gusanos może by tak zaliczenie z programowania zrobić przy okazji?

Smoothguy

Ale bania by była! Lejro na komórki, no nie mogę. :P Ale możnaby to zrobić. Inna sprawa, że ja i tak swojego koma do niczego innego nie wykorzystuję, niż do dzwonienia i odbierania esów, ale może Liero na telefony komórkowe by to zmieniło.

Greybrow: Faktycznie takie proste jest robienie gier w javie na komórkę? Nie wiedziałem nawet... Myślałem, że to dość skomplikowany proces.

Pocisk

Nie, to by był zły pomysł. Jakbym skończył grać w liero domu, to bym poszedł grać na dworze, a potem znowu do domu i tak w kółko.... ;D ;D ;D

Combaine

Może i dałoby się to zrobić, ale ciężko było ze sterowaniem na klawiaturach większości telefonów (zwłaszcza na splitscreenie :P). A jeśli nie dałoby się w Javie, to napisać w czymś (c++?), żeby pod Symbianem chodziło (na telefonach nokii z serii 60).

Greybrow

Gusanos jest pisane w C++
Konwersja do javy (tudzież kompilacja pod Symbianem) była by pracochłonna, ale "w miarę" prosta. Problem widzę w obsłudze grafiki raczej, bo gusanos wykorzystuje biblioteki jakieś do tego, a na komórkę trzeba by to napisać od zera.

Splitscreen (dzielony ekran) na komórkach to zły pomysł. Na kompie też mnie to irytuje w sumie. Nowsze komórki mają spory ekranik (160x100 to już w miarę standard), więc gra z botem na czymś takim, lub co lepsze przez blootooth z kolegą była by znacznie bardziej ciekawa.

Większość nowych komórek ma klawisz kierunkowy, więc sterowanie byłoby raczej bezproblemowe.

Co do tworzenia, to zrobiłem sobie gierkę karate na zaliczenie. Z nibybotem nawet :)
Trzeba się tylko przegryźć przez ten paskudny intefrejs i zrozumieć o co chodzi z układem plików itp. itd. Potem samo pisanie jest już "w miarę" proste.

Wesz

Grey, mnie się wydaje że to wogóle nie ma sensu, chociażby nie wyobrażam sobie ustawienia dłoni na komórce...

barnex

Z klawiszem kierunkowym, czy innym joyem, które niektóre komórki miewają pewnie nawet dało by się w to grać. Tylko, że nie wróże temu jakiejś szatańskiej popularności, Ludzie nielejrujący pewnie niechętnie na to spojrzą, a jeżeli już spotykają się lejrujący, to raczej wybiorą liero, czy inne wurmzy. Ale pomysł ciekawy.
Uciekajmy do smolnetu

Greybrow

Tak jak pisałem:
Jeśliby tu był jakowyś student (Wilq nie bij!), który ma na zaliczenie zrobić program w javie, to dlaczegóż nie Gusanos właśnie?
Niby już jest gra z dżdżownicą, ale to chyba nie to samo...

stinger_fan13

Czy można by było napisać Liero w javie? Ekran nie był by podzielony na dwie części, ale na jedną, grałoby się z komputerowym... to znaczy z telefonowym graczem :) lub z żywym, połączając się Bluetoothem z innym telefonem. A gdybyście jeszcze to dali do sprzedaży... ^-^

Obelix

a jak wogóle się gierki w javie pisze?

Doman

stinger_fan
Można by było napisać coś lieropodobnego w Javie. Zauważ tylko, że na telefonowej klawiaturce grałoby się okropnie niewygodnie. Poza tym niewielki ekran nie pozwalałby za bardzo orientować się w grze.
May the Schwarz be with you!

Obelix

zależy jaką się ma komórkę.

ja na przykład mam siemensa c65 i praktycznie nie da się na nim grać joyem ale po zdjęciu obudowy mam sam joystick a jak potrzebuje klawiszy to sobie podkładam klawiature.

stinger_fan13

Doman,
Komórkowe liero miałoby uproszczone sterowanie - wyobrażasz sobie linjutsu na komórce? Sterowanie robakiem ograniczałoby się do chdzenia, skakania, celowania i strzelania. Wiem, że pominąłem zmianę broni, bo raczej trubno byłoby zobaczyć na ekranie komórki, jaką ma się aktualnie broń. Wybierałoby się jedną przed rozgrywką.

ChanibaL

I to ma być liero? Bez liny, z jedna bronią?
rzehójom mówimy stanowcze rzehój!!1

Doman

No fajnie, ale do liny używa się i tak tych samych klawiszy co do innych rzeczy, to raz. Dwa, że większość telefonów ma w grach klawisz kierunkowy zbindowany z klawiaturą, tzn 1, 4, 6, 8 to kierunki.
May the Schwarz be with you!

Greybrow

2006-03-18 10:24:43 #17 Ostatnia edycja: 2021-12-27 11:56:02 by Greybrow
Grałem w Worms komórkowe i da się grać, choć rzeczywiście widać mało terenu.
Ale jakby robaki zrobić w rzeczywistych rozmiarach pikselowych na mapach oryginalnych 504x350, to na moim m75 wyświetlaczu 132x176 wyglądało by to tak jak na załączonym obrazku.
Linę możnaby zrobić pod jednym przyciskiem, zmiana broni zmieniała by bez kierunku, no i jeszcze skok, te wszystkie spokojnie można zrobić jako np 1,4,7.
Strzał i kierowanie pod joystickiem.
Pisanie gier jest banalnie proste pod javą, jeśli tylko się zna javę i umie pisać gry :)
Wiem bo pisałem na zaliczenie karate pod javę i coś tam nawet po 2 tygodniach działało. A obecnie studentów, którzy mogliby to napisać na zaliczenie paru tu jest...

Na pewno nie byłoby to Liero jakie znamy, ale zawsze to przyjemnie miło zabić nudę czymś podobnym na przystanku...