irc

Zaczęty przez josh, 2006-01-02 22:00:05

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

josh

irc
2006-01-02 22:00:05 Ostatnia edycja: 2006-01-02 22:25:06 by joshua
jak uruchomić klienta irc w gusanos? skrypt jest napisany(scripts/irc.lua), nawet obsługa protokołu jest...
jeżeli komuś uda się to uruchomić to niech da znać. ja próbowałem napisać skrypt osobny do otwierania tego, ale nie działa. ale mam pare fajnych skryptów, które dodają ciekawe opcje w menu - lua jest fajny, gdyby tak jeszcze php'a dołączyć  ::)  :)
//------------------------------------------------
i jeszcze mały edit: jeżeli ktoś ma już swoje skrypty napisane w LUA do Gusanos, to w miare możliwości niech je wrzuca na forum. inni będa korzystać, i może przez to się troche poduczą :)

Obelix

ja bym chętne sprawdził zwykłego irca o ile wiedziałbym skąd ściągnąć najnowsza wersje

Jerac

Zagooglaj po "mIRC".
I can see what you see not, vision milky then eyes rot. When you turn they will be gone, whispering their hidden song.
Then you see what cannot be - shadows move where light should be. Out of darkness, out of mind.

ChanibaL

/\
|| nie kłam, bo xchat lepszy

Joshua, irc w gusanos był tak naprawde dla jaj zrobiony i został celowo wyłączony w wersji publicznej, tak, żeby nagle nie zaspamić #liero setkami Gliptic-Gusanos'ów, bo nicka się zmienić nie dało bez grzebania w skryptach. A jeśli chcesz więcej przykładów to przejrzyj forum comsera i manual do skryptów gusanos.
rzehójom mówimy stanowcze rzehój!!1

Netsu

stornke do której dał link chanibal można spokojnie edytowac więc jak napisałeś jakieś ciekawe skrypty to dobrze by było żebys je tam zamiescił. Sam jak sie nudziłem to dopisałem opisy do komend konsoli :P
My hopemage - trochę moich gier
Jumpy - The Ultimate Deutsche Dieselpunk Mayhem Totalfest

josh

Cytatprzejrzyj forum comsera i manual do skryptów gusanos
najgorsze jest to, że nie ma wnich nic ciekawego jeszcze...choćby dodatkowe opcje w skryptach typu connect(ip), bo tylko takie i pochodne są. a np nie ma funkcji do ustawaina klawiszologii, czy ustaweień robaka. a można by było całe menu zrobić.

ChanibaL -  a nie wiesz moze jak tego irc'a uruchomić? bo skrypt zmodyfikowałem, ale za chiny nie wiem jak go uruchomić...

Wesz

Jak tak bardzo ci zależy, to mogę ci pokazać stare menu które obsługiwało irc.

josh

"pokazać" - czyli pokazać screen'y? czy "pokazać" czyli podrzucić stare skrypty które były w gusanos .9 beta, która nie została upubliczniona? :)
wybieram to drugie. będe miał chociaż mały "praktyczny" manual.

a wogóle toszykuje się mały manual by me, ale narazie nie ma tam znaczących opisów, póki nic nie wiem, to dużo nie będzie  ;)

ChanibaL

Z ustawianiem klawiatury jest problem którego nie udało im się jeszcze rozwiązać, tzn. grzebanie w plikach z poziomu lua bez używania jakiś paskudnych hacków. Na comserze to pogrzeb w modach, ale tam to nie z menu a raczej z grą są zabawy w LUA. Jeśli jednak angielski nie jest barierą, to #liero na quakenecie pomęcz.
rzehójom mówimy stanowcze rzehój!!1

Wesz

Tutaj możesz zassać [klik] , w paczuszce masz całe stare gui wraz ze skryptami.