Gusanos 0.9

Zaczęty przez Wesz, 2005-06-08 14:23:31

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wesz

2005-06-08 14:23:31 Ostatnia edycja: 2005-06-08 20:37:50 by ChanibaL
Nie wiem czy wiecie ale Guth mnie dzisiaj powiadomił że Gusanos 0.9 już jest. Jakos nie długo do ściągnięcia będzie. Wiecej informacji na oficjalnej stronie Gusanos

ChanibaL: jakby się komuś szukać nie chciało to tu ma linka do gusanos project - wtrącił bezczelnie

jdm

zastanawiał się już ktoś nad formą internetowej ligi gusanos? :> skoro 0.9 ma się niebawem pojawić, a wraz z nim 'netplay' (jak - niejako - wynika z oficjalnego newsa dotyczącego wersji 0.9) można również zastanowić się nad zorganizowaniem czegoś w rodzaju testowych zawodów or something like that ;]

Guthrick von Kewpa

Arrrr... Poznajecie ten głos? Nie? To też dobrze. Tak więc, skoro wypalił jeden turniej w lekko kulejące po netó órmz, to raczej wiadome jest hulanie po Gusanos. Fakt, że najpierw musi być na czym hulać narazie trochę ostudza pewnie ogólny zapał, ale cóż, pożyjemy, zobaczymy.
-What are we going to do tonight, Guth?
-The same thing we do every night, WSh...try and take over the world!1

Jerac

Będzie się działo, będzie...

Z tego co udało mi się podpatrzyć:

-DZIAŁAJĄ BUNNYHOOPY!!!!
-i w ogóle robal taki lierowy :}
-i bot też ma coś z tego z liero
-i sieć działa (tylko X bugów jest....)
-i można robić broń która wypisuje trailem twoje imie na ekranie ;]

Będzie też automatyczny konwerter modów z liero na Gusanos. Fajnie, nie?
I can see what you see not, vision milky then eyes rot. When you turn they will be gone, whispering their hidden song.
Then you see what cannot be - shadows move where light should be. Out of darkness, out of mind.

ChanibaL

Fajnie, fajnie, tylko skąd to pobrać
(czyt: może by tak pokaz betowo-przedpremierowy?)
rzehójom mówimy stanowcze rzehój!!1

jdm

przydałby się także konwerter mapek z liero do gusanos. w sumie nie wydaje się to trudne - wszelkie odcienie danego koloru z orginalnej mapki liero, odpowiedzialne za daną własność terenu, przypisać odpowiednim kolorom masce w gusanos. skoro ma być fizyka z LOSP'a to i mapki z liero powinny sprawdzić się w 100% :) a co do organizacji turniejów online przydatną opcją byłaby możliwość podłączenia się do pojedynku, ale jedynie jako widz. wówczas wytyczona osoba mogła by nad wszystkim panować, co zdecydowanie ułatwiłoby przeprowadzanie wszelkiej maści zawodów :) no, ale chyba za bardzo się już rozpędziłem. ten temat chyba lepiej poruszyć na oficjalnym forum gusanos? :)

Guthrick von Kewpa

Heh, poczekajmy może jednak najpierw na g0.9 :P. Ekipa do pracy wydaje się chętna - wreszcie klona nie robi jedna osoba, tak więc chyba pierwszy raz tak naprawdę możemy sobie robić nadzieje na jakieś sensowne turnieje i ich sędziowanie ;). Co do konwertowania map, wydawało mi się logiczne, że jeśli zamiana konwersji, to i mapy też, hmm, może to ktoś wyjaśnic?:>
-What are we going to do tonight, Guth?
-The same thing we do every night, WSh...try and take over the world!1

Greybrow

Tak mi się coś kojarzy, że chyba G miało obsługiwać mapki z Liero ot tak.

Jerac

Bo i będzie... a nawet jeśli nie to konwerter powinien być. Co do ściągnięcia, to jeszcze nie bardzo jest co. I tyle grzebania w konsoli żeby cokolwiek zrobić że na razie radzę poczekać.
I can see what you see not, vision milky then eyes rot. When you turn they will be gone, whispering their hidden song.
Then you see what cannot be - shadows move where light should be. Out of darkness, out of mind.

ChanibaL

Mi się tam wydaje, że zamiast odczytu .lev lierowych lepszy byłby jednak tylko i wyłącznie zewnętrzny konwerter. Gdyż ponieważ:

  • mniej śmieci w samym gusanos prowadzi do wzrostu harmonii wszechświata
  • szybsze ładowanie takich leveli - w końcu konwersja byłaby tylko raz a nie za każdym załadowaniem planszy
    (no co, nanosekundy też są w życiu ważne)
  • wygoda w ewentualnej modyfikacji takiej mapy i zepsuciu jej dołożeniu do niej gusanosowych bajerów
  • no i nie można zapomnieć o najważniejszym, tj. miliardach rzehói pytających jak uruchomić moją_ulubioną_(bo_moją)_mimo_swej_niegrywalności_lierową_mapkę na gusanos
Teraz znikam, ale jak wrócę za kilka godzin i znajdę chwilkę to zarejestruje się wreszcie na comserze i poględze o tym po angielskiemu.

BtW: co do comsera to mimo innego adresu on już działa, może by tak tymczasowo zmienić adres sidebara wgrywanego ze strony głównej?
rzehójom mówimy stanowcze rzehój!!1

Wesz

Obsługa lev to by była dobra rzecz no ale nie taka jak w órz (moim zdaniem to jeden wielki gnój był) ale po co obsługa lev jak można zrobić na nowo levele z jakimiś zaje****ymi motywami, no ale to tylko moje zdanie

Jerac

Szczerze mówiąc taki direct in-game converter chyba nie przejdzie, bo jest pewien problem z cieniami... wSH, o co ci chodzi? Konwerter w W! działał bardzo ładnie, i nawet korzystałem z niego trochę.
I can see what you see not, vision milky then eyes rot. When you turn they will be gone, whispering their hidden song.
Then you see what cannot be - shadows move where light should be. Out of darkness, out of mind.

Guthrick von Kewpa

2005-06-15 12:02:08 #12 Ostatnia edycja: 2005-06-15 12:06:01 by Guth
Jerac nie chwal się wszystkim, że wiesz o problemie z cieniami :P. Tak poza tym nawet jeśli konwerter nie przejdzie, to wątpie  czy będziemy musieli się martwić o brak konwersji. Nie chodzi tylko o Liero Pro666, czy Liero 1.337, ale ogólnie o różne konwersje w trollskich klimatach, z różnymi szatańskimi efektami - silnik gry zachęca do znęcania sie nad nim, a ludzie z reguły lubią takie sprawy.
-What are we going to do tonight, Guth?
-The same thing we do every night, WSh...try and take over the world!1

Kelner

2005-06-20 12:47:42 #13 Ostatnia edycja: 2005-06-20 16:08:21 by Kelner
Pytanko malutkie: Czy Gusanos kompiluje się pod Linuxem? Patrys może coś o tym wie?
||Baaaal! Czy ktokolwiek próbował to na czymś innym niż x86?
||
\/
Łoś superktoś
JID: kelner@chrome.pl

Jerac

Gusanos nawet chętniej się właśnie pod Linuxem kompiluje :]
I can see what you see not, vision milky then eyes rot. When you turn they will be gone, whispering their hidden song.
Then you see what cannot be - shadows move where light should be. Out of darkness, out of mind.

Jerac

2005-06-29 18:42:37 #15 Ostatnia edycja: 2005-12-17 08:39:47 by Greybrow
Ok, krótko i treściwie: paczcie sami.

http://republika.pl/sorwurmz/screenz.gif [edit] Przeminęło z wiatrem... [/edit]


Ewentualne żądania bety zgłaszać na kanale #liero (irc.quakenet.org).
I can see what you see not, vision milky then eyes rot. When you turn they will be gone, whispering their hidden song.
Then you see what cannot be - shadows move where light should be. Out of darkness, out of mind.

ChanibaL

2005-06-29 18:43:46 #16 Ostatnia edycja: 2005-06-29 18:52:35 by ChanibaL
404 ;D
HTTP/1.x 200 OK
rzehójom mówimy stanowcze rzehój!!1

Paraworm

przykro nam strona o takim adresie nie istnieje  ;D  :devilish:
cztery razy po dwa razy...  ;D

Jerac

Nie działa, bo to z czerwca jest...
I can see what you see not, vision milky then eyes rot. When you turn they will be gone, whispering their hidden song.
Then you see what cannot be - shadows move where light should be. Out of darkness, out of mind.

Netsu

nie wiem czy dobry topic... ale czy bronie w gusanos .9 bedą bardziej wyważone? Wiem że modyfikacja broni jest prosta jak konstrukcja cepa ale to jednak problematyczne kiedy każdemu kumplowi musze słać zmodyfikowane bronie jak chce z nim zagrać...
My hopemage - trochę moich gier
Jumpy - The Ultimate Deutsche Dieselpunk Mayhem Totalfest

ChanibaL

Konstrukcja gusanos jest odrobinkę inna niż myślisz. Samo Gusanos jest tylko i wyłącznie silnikiem o który opiera się mody, prawdopodobnie z silnikiem dostaniesz już jednego czy więcej modów gratis w pierwszej paczce. Więc do samego Gusanos nie ma się co czepiać, tylko do moderów.
rzehójom mówimy stanowcze rzehój!!1

Netsu

chodzi mi poporstu o to że domyślny mod jest niewyważony (chociaż same pomysły na bronie są fajne) i nie wysarczy że podam kumplowi linka do gusanos, musze mu jeszcze wyslać moda, który zmienia sie z dnia na dzien bo codziennie znajduje coś co można by jeszcze doszlifować
My hopemage - trochę moich gier
Jumpy - The Ultimate Deutsche Dieselpunk Mayhem Totalfest

ChanibaL

Default był wyważony dopóki ludzie się nie nauczyli z overkillowego manipulatora używać.

Nie wiem, czy jakiś timeout do splinterów i traila larpy by nei wyważył manipulatora spowrotem.
rzehójom mówimy stanowcze rzehój!!1

Netsu

dla mnie najbardziej przegięty jest sonic gun... dopuki używasz go na odległość jest raczej cienki... ale z bliska nie da sie tym nie trafić a jest do tego dosyć szybkostrzelny... masakra. Shotgun przez brak znanej z liero sztuczki z wybuchami sporo stracił.
Jak usunęliśmy sonic gun to wszyscy biegali z kolei z rail gunem i nieczego innego nie używali... na ciasnych planszach znowu nie do pokonania jest lightsaber...
No chyba że to tylko mi sie tak wydaje..
My hopemage - trochę moich gier
Jumpy - The Ultimate Deutsche Dieselpunk Mayhem Totalfest

ChanibaL

Jeśli o to chodzi, to default z g09 jest całkowicie inny niż z g081. Gdzieś na forum jest pełno filmików z tego moda, wystarczy poszukać.
rzehójom mówimy stanowcze rzehój!!1

Netsu

no widziaęłm kilka filmików ale trudno po nich to ocenić... bo nie widac tam ani sonic guna ani lightsabera, railgun z tego co widziałem dalej zabija jednym strzałem, a i nie widac paska z magazynkiem wiec trudno skutecznosc czegokolwiek po filmikach ocenić
My hopemage - trochę moich gier
Jumpy - The Ultimate Deutsche Dieselpunk Mayhem Totalfest

ChanibaL

2005-12-18 12:50:38 #26 Ostatnia edycja: 2005-12-18 13:10:23 by ChanibaL
Bo sonic guna i lightsabera nie ma.
W default jest railgun, machinegun, minigun, uzumaki (to co się kręci), manipulator, larpa, bazooka.

Pasek z magazynem już widać, a rail jest nawet względnie wyważony.


I laser i shotgun - powiedział z lekkim lagiem.
rzehójom mówimy stanowcze rzehój!!1

Netsu

hmm... a shotguna nie ma? byłem pewien że pojawił sie na filmiku. Mało tych broni... ale przynjamniej łatwo wyważyć taką ilość
My hopemage - trochę moich gier
Jumpy - The Ultimate Deutsche Dieselpunk Mayhem Totalfest

Wesz

Jest, jest shotgun, no i jeszcze jest laser....ahh ta chanibalowa pamięć. ;D

Boniek

Ej tak będzie wyglądała energia ?? :>
tak?
http://www.jonsully.co.uk/images/cogg.png
czy moze tak ?
http://img470.imageshack.us/img470/4504/ss0064pk.png
chłopaki pokażcie jakieś screeny ostateczne :)

Netsu

z tego co sie orientuje to są screeny z wurmz, w gusanos pasek energi to zwykły zielony poprzeczny pasek
My hopemage - trochę moich gier
Jumpy - The Ultimate Deutsche Dieselpunk Mayhem Totalfest

Boniek

to wogóle nieprzypomina wurmz zobacz na grafike inna całkiem

Netsu

hmm... a co w niej innego? Gralem dawno ale celownik i skin wydaje sie taki sam, może to byc tez jakaś modyfikacja wurmz
My hopemage - trochę moich gier
Jumpy - The Ultimate Deutsche Dieselpunk Mayhem Totalfest

Boniek

na 100% to nie wurmz :]  >:D

kamil077

http://www.jonsully.co.uk/images/
Weszłem na tą strone "Boniek podał adres" zauważyłem scena za strony
gdzie można zassać G .9 (lecz adresu nie podał  :'( )

[edit]Co do kłutni mi się wydaje że to G. z mapami W. ale mam wątpliwości[/edit]

Wesz

2005-12-18 14:37:05 #35 Ostatnia edycja: 2005-12-18 14:51:14 by WSh
Boże o czym wy gadacie, to jest mod dla gusanos, bez gadania. Przecież już na 081 cog był, to jest cog na 09.

Kamil077: O co ci chodzi, co ty wogóle wygadujesz...n00b!!1

Netsu: Dzięki za normalne i logiczne wytłumaczenie

Netsu

2005-12-18 14:49:14 #36 Ostatnia edycja: 2005-12-18 15:02:54 by Netsu
kamilowi chodzi o to że tam gdzie zamieszcozny był jeden z tych screenów można znaleźć wiele innych screenów z gusanos itp. między innymi jest tam screen nowego layoutu strony gusanos leżącego u kogoś na dysku, jest tam widoczny odnośnik do .9

PS: http://www.jonsully.co.uk/images/launcher.png tutaj widzimy konstrukcję menu... proste i czytelne (widac tam tez opcje rozdzielczości)
http://www.jonsully.co.uk/images/softlights.png nowe ładniejsze światła
My hopemage - trochę moich gier
Jumpy - The Ultimate Deutsche Dieselpunk Mayhem Totalfest

Boniek

2005-12-18 14:52:37 #37 Ostatnia edycja: 2005-12-18 15:00:31 by Boniek
no jest jest nawet ładny :)
pozatym jest tam także zdjęcie menu i konsoli z gusanos i z modu do niego :)

a to byla niezla broń :)
http://www.jonsully.co.uk/images/ss079.png
http://www.jonsully.co.uk/images/ss335.png

kamil077

Bronie Nawet Jądrowo-Atomowe są  :o :o :o :o :o


Wesz

Trochę bardziej aktualne skriny, lecz nie za bardzo finzeyjne,  pewnie więcej uploadne, ale jak guthowi będzie się chciało grać. ;)

www.wsh.trzcianka.com.pl/gus/

Guthrick von Kewpa

Cytat
Boże o czym wy gadacie, to jest mod dla gusanos, bez gadania. Przecież już na 081 cog był, to jest cog na 09.

Kamil077: O co ci chodzi, co ty wogóle wygadujesz...n00b!!1

Netsu: Dzięki za normalne i logiczne wytłumaczenie

:devilish:

No a te skriny to rzeczywiście lewe, były już u Gliptika 666 lat temu, najlepiej to wszystko widać u Chanibala na filmie.

Btw. Bronie Atomowo-Jądrowe to coś typu Kask Ochronno-Zapobiegawczy czy rosyjscy naukowcy opatentowali nową broń?:D
-What are we going to do tonight, Guth?
-The same thing we do every night, WSh...try and take over the world!1

Boniek

Dobra macie tu troche moich mapek zrobionych dla Gusanos :)

http://members.lycos.co.uk/boniekk/ston.rar
http://members.lycos.co.uk/boniekk/mymapboniek.rar
:devilish: :devilish: :devilish:
myślałem że gorzej mi wyjdzie  ;D


kamil077

2005-12-19 20:42:21 #43 Ostatnia edycja: 2005-12-19 21:37:35 by Greybrow
    Nie mam za wiele tu do gadania ale te mapy są nawet,nawet .....
no ''ston'' troche dziwne wygląda....
ale co tam!!! A co do mapy numer dwa.... fajna (zajeżysta) .....
     szczególnie te światła tak dobrze rozłożone (zajeżyste) .....
no troche krzywo nałożyłeś level na material (ale i tak fajnie wygląda) .....

[edit]widze że lubisz XP[/edit]
[edit]możesz narazić się u Wsh'a trzeba mieć pozwolenie ::)[/edit]

A ja mapke moge zamieścić ? ?? ??? ?? ?

Wesz

Heh...kamil, czemu niby boniek miałby mnie się naraźić, to jest gutha działka ;D, i jakie pozwolenie?