Wasteland 2

Zaczęty przez Netsu, 2012-03-17 18:27:02

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Netsu

Wiem, że na forum nie brakuje oldtimerów, więc może kogoś zainteresuje:
http://www.kickstarter.com/projects/inxile/wasteland-2/

Przyznam, że mało nie zesrałem się w gacie kiedy to zobaczyłem. Brian Fargo (reżyser, pomysłodawca i projektant Wasteland i Fallouta, tego prawdziwego) zbiera od fanów pieniążki na Wasteland 2. Do zrobienia gry potrzebowali $900.000, w 2 dni (z 32 dni trwania akcji) uzbierali już grubo ponad milion. Jeśli dobiją do $1.500.000 to gra będzie też na OSX i Linuksa.

Basically, wreszcie doczekamy się prawdziwej kontynuacji Fallouta 2, z widokiem izometrycznym, turową, drużynową walką, setkami rozgałęzień fabuły, tysiącami pobocznych wydarzeń i ciekawostek i ogromnym światem.

Dla tych, którzy nie mieli jeszcze kontaktu z Kickstarterem, witryna pozwala fanom finansować gry (lub inne projekty) w zamian za różne nagrody od twórców (jeśli uda się sfinansować, jeśli nie, pieniądze dostajesz z powrotem). Dla przykładu wpłacając minimum $15 dolarów otrzymasz grę do ściągnięcia kiedy ją skończą. Za $50 dolarów przyślą ci pudełko z grą i gadżetami. Za $1000 możesz umieścić w grze własnego NPC, przedmiot albo lokację i tak dalej.

Nad grą poza Brianem Fargo pracuje kilku innych designerów i pisarzy, którzy byli zaangażowani w oryginalnego Fallouta i/lub Wasteland. Do tego muzykę robi Mark Morgan (Fallout 1, Fallout 2, Planescape: Torment).

Także wpłacać i rozsyłać dalej! To pierwsza od lat realna szansa na powrót gier RPG w starym stylu. I pierwsza od 24 lat szansa na sequel Wasteland.

Dla bardziej zainteresowanych polecam ten niedawny wywiad z Fargo gdzie rozmiawiają między innymi o tym czemu klasyczne gry cRPG z przełomu wieków odeszły w niepamięć, co odróżniało je od współczesnych gier i dlaczego nie może być wilk syty i owca cała.

http://www.rockpapershotgun.com/2012/03/12/post-post-nuclear-roleplaying-brian-fargo-on-wasteland-2/
My hopemage - trochę moich gier
Jumpy - The Ultimate Deutsche Dieselpunk Mayhem Totalfest

daro

Ciekawostką może być że już od jakiegoś czasu (dłuższego) w gre można zagrać ;)