REPUTACJA (Karma)

Zaczęty przez Biernath_John, 2002-03-19 09:54:29

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Biernath_John

2002-03-19 09:54:29 Ostatnia edycja: 2006-05-12 22:44:56 by Greybrow
UWAGA! Dla wszystkich, którzy nie wiedzą, co to jest karma, rox, sux, plusik, minusik, itp.:

Karma jest to tak jakby ocena każdego użytkownika forum przez innych użytkowników. Oceny może dokonywać każdy, kto ma co najmniej 50 postów, poprzez danie komuś tzw. ROXa (plusika) lub SUXa (minusika), czyli kliknięcie [rox] lub [sux] obok posta danej osoby. Im więcej masz plusów a mniej minusów, tym lepiej postrzegają Cię inni użytkownicy forum. I na odwrót - im więcej minusów a mniej plusów, tym bardziej denerwujesz innych, co oznacza, iż powinieneś bardziej dbać o poziom swoich wypowiedzi.

---

Ok, więc ustawiłem tak na razie:

1. Możesz głosować na kogoś tylko raz na tydzień
2. Aby głosować w ogóle, musisz mieć co najmniej 50 postów

Sugestie? Słucham.

[TV]Reddig

2002-03-19 10:03:47 #1 Ostatnia edycja: 2002-03-19 10:14:57 by Reddig
Teraz to juz jest co innego. W koncu nabierze to jakiejs wartosci, mozna bedzie sie ta cala Karma sugerowac (a nie, ze obrazony 11 letni uzytkownik co 6 godzin wciska ssie znienawidzonemu stdiujacemu koledze). Takie zasady moga juz zosatc.

|Raz dziennie - i agresywni uzytkownicy beda tylko czekali, aby wlepic komus minusa.
|Zreszta op co oceniac kazdego co dzieni, raz w tygodniu to i tak za duzo.
|Ja ocenilem wlasciwie wszyskich ktorych znam (hmm... dwa razy zreszta) i ogranicze sie
| w ocenianiu, az ktos napisze cos co mnie naprawde wk***i, albo na prawde zaimponuje.
V
Smierc... nie ma na co czekac... i tak umrzemy. Bubbles jest  urocza, nie? Gwardia uber alles

[VT] vugie

raz dziennie - bedzie wieksza dynamika
Ptyś... sam zobacz... czy.... czy on jest przejechany?

scorpio

Pomysł dobry. Jakie bendą konsekfencje nie stosowania się do zasad? No jak dopilnujesz żeby wszyscy je przestrzegali?

natas

2002-03-19 11:07:10 #4 Ostatnia edycja: 2002-03-19 11:10:51 by natas
scorpio - konsekwencji byc nie musi, bo jak masz mniej niz 50 postow to zaglosowac po prostu sie nie da, odpada wiec oszukiwanie w stylu tworzysz dziesieciu uzytkownikow i dajesz komus 'ssie'. Tak samo z glosowaniem raz w tygodniu - po prostu nie da sie czesciej, wiec nie bedzie mozna kogos jechac albo chwalic zbyt czesto. System wyglada wiec na dosc bezpieczny. Ktos znalazl jakas jeszcze dziure?

Co do oceny to ja bylbym za tym, zeby mozna bylo oceniac znacznie czesciej. Wtedy:
1. Bylaby wieksza dynamika - co juz ktos napisal - czesciej cos by sie zmienialo
2. Oceniane bylyby raczej posty niz osoba. Troche glupio jak dajesz komus, ze ssie za caloksztalt, za to, ze nie podchodzi ci ogolnie jego poglad etc. Sugerowalbym wiec ocenianie wiadomosci.
Jednak zabezpieczenie takiego systemu przydzialu karmy byloby niemozliwe - a co sie tu oszukiwac, sa ludzie na forum, ktorzy daja sobie [OK] albo komus [ssie] znacznie czesciej niz powinni... Dlatego pomysl czestego oceniania kogos po jego postach jest utopia, bo yabb2 nie przewiduje opcji oceniania samych postow(to wg. mnie byloby najbardziej rozsadne [zgadzam sie] [pieprzy bzdury] - wypadkowa bylaby karma uzytkownika - NIEMOZLIWE:( ) - a ocenianie userow w sposob nieograniczony jest chyba zbyt niebezpieczne - wyniki nie bylyby chyba zbyt prawdziwe...
Czyli w sumie to musze powiedziec, ze to chyba najlepsze wyjscie...
realizacja czegos w stylu czeste ocenianie usera po postach jest niemozliwe ze wzgledu na samych userow... a szkoda bo mogloby to byc bardzo ciekawe...

AAAcha zapomnialbym
Dobre byloby zablokowanie mozliwosci oddawania glosow na samego siebie, ale BJ mowi, ze sie nie da... dziwne, bo to podstawa takiego systemu...

[VT] vugie

Cytat: natas w 2002-03-19 11:07:10...........Jednak zabezpieczenie takiego systemu przydzialu karmy byloby niemozliwe - a co sie tu oszukiwac, sa ludzie na forum, ktorzy daja sobie [OK] ..............
..........byloby zablokowanie mozliwosci oddawania glosow na samego siebie, ale BJ mowi, ze sie nie da... dziwne, bo to podstawa takiego systemu......


Ależ co ty mówisz?! Przecież nie da się zagłosować na siebie

You can't modify your own karma wyskakuje, czy jakos tak.
Ptyś... sam zobacz... czy.... czy on jest przejechany?

Krymzon

ja bym dodał jeszcze takie ograniczenie: żeby dać/zabrać komuś karmę trzeba mieć własną dodatnią.
::Fundaçao Internacional Capoeira Artes das Gerais::
-----|Gwardia Liero|----- Wurmz! Support Team (ściągnij Wurmz!)

Denethor

Sądze że tak jest dobrze a czemu dodatnią ci co mają minus niech tesh wyrażają swoje zdanie nie zawsze ten który ma minusową karmę daję ssiee na kogo popdanie

Jaras

no to przydałoby się jeszcze wyzerować wyniki.

[VT].:nomind:.

Jesli macie mnie za dupka to po prostu powiedzcie. Zamkne sie wtedy. Jesli nie, to znaczy ze jest ok. Czy to takie skomplikowane ? Jesli ktos nie rozumie, jak mu sie mowi ze jest kretynem, to zadne Karmienie mu nie pomoze i tak nim pozostanie, pomimo -1000. Nie wiem po co cale to ssanie. Wszyscy sie przeciez znamy.

Jednak, mimo wszystko, pomysl z Karma jest doskonaly. Docencie te chwile. Obserwujemy spontaniczne popularyzowanie sie wspanialej idei BigBrothera - juz tylko krok do 'nominowania' kogos co tydzien (razem z cotygodniowym 'karmieniem') do opuszczenia forum. Czyz to nie wspaniale ? Ciekawe, kto zostanie zwyciezca najnowszej edycji Ligi Karmy ?
.: [VT] no!mind :.    ::The High Council Of Steven,  Vermis Templari Liero Clan ::
Disco per Spiritum Sanctum: sum homeopate. Haec veritas est. Hihi crede et mendum in aeternitate viva zwei [ruf mich an!!]

natas

nomind, moze troche zbyt ostro, ale masz sporo racji...

Biernath_John

Nie umiem wyzerować karmy. Może Grey pomoże.

scorpio

Wydawało mi sie że żeby głosować trzeba mieć przynajmniej 50 postów a nie że nie wolno głosowac na tych co mają poniżej 50 postów. Co wy za kaszane odwalacie.

Biernath_John

No wyobraź sobie że aby kogoś oceniać, trzeba by mieć po czym...

scorpio

2002-03-20 22:26:11 #14 Ostatnia edycja: 2002-03-20 23:02:08 by scorpio
Sorka wszystko dziala jak należy